Trabzonspor'da Demirören öfkesi!

Trabzonspor'da Demirören öfkesi!
Trabzonspor'da Demirören öfkesi!
Bordo-mavililer, TFF'nin 2010-2011 sezonun tescilinin iptali için yapılan başvuruyu reddetmesine sert tepki gösterdi.

Yunus Emre SEL / TRABZON (DHA) - Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı Sebahattin Çakıroğlu, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) kararının kendileri için sürpriz olmadığını belirterek, "Başında olduğu futbol kulübü UEFA tarafından sahte evrak vermekten ceza alan, daha sonra şike yapmaktan mahkemelik olan bir kulübü bırakıp federasyon başkanı olan bir kişinin ekibiyle beraber doğru bir karar vereceğini ve şikeyi kabul edeceğini zaten sanmıyorduk. Biz sadece kanuni olarak hakkımızı aradık" dedi.

TFF'den 'kupa' için Trabzonspor'a ret


" FENERBAHÇE 'NİN 6 MAÇTA ŞİKE YAPTIĞINA CAS KARAR VERDİ"

Sebahattin Çakıroğlu, Fenerbahçe'nin 6 maçta şike yaptığının Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) tarafından tescil edildiğini vurgulayarak, "Federasyon kendi kanununda diyor ki; Tescillenmiş bir maçta daha sonradan bir hata, bir yanlış veya bir şike görülürse, maç iptal edilir, puan düşürülür ve gerekli ceza verilir. Fenerbahçe'nin 6 maçında şike yaptığı tespit edildi. Biz de tespit edilen maçlar için gerekli işlemlerin yapılmasını ve puanlarının silinmesini, gerekli cezaların verilmesini istedik. 2010-2011 sezonun şampiyonluğunun verilmesini talep ettik. Fenerbahçe'nin şike yaptığına karar veren UEFA ve CAS'tır. Onların verdiği kararı bile kabul etmeyen bir federasyonumuz var" ifadelerini kullandı.

"FEDERASYONDAKİ TRABZONLU YÖNETİCİLER KONUMLARINI GÖZDEN GEÇİRMELİ"

Trabzonspor'un yaptığı başvurunun kabulü için oy kullanan 2 Trabzonlu üye Mustafa Beyazlı ve Taylan Üner'in de bulundukları konumu gözden geçirmeleri gerektiğini ifade eden Çakıroğlu, "Bence dilekçesinin kabulü yönünde oy vererek Trabzonspor'un haklarını korumak adına gerekeni yapan 2 üyemizin orada daha fazla durmalarının bir anlamı yok. Bu federasyonunun daha fazla haksızlık yapmaması ve değişmeleri için de adımlar atacağız. Ardından da gerek yurt içi gerekse de uluslararası alanda atılması gereken tüm adımları atacağız. Bu konuda asla geri bir adım atmamız söz konusu olamaz" diye konuştu.

Trabzonspor'un Pektemek isteği