Trabzonspor'da Erkan Zengin çatlağı

Trabzonspor'da Erkan Zengin çatlağı
Trabzonspor'da Erkan Zengin çatlağı
Bordo-mavililerin büyük çabalar sonucu renklerine bağlamayı başardığı Erkan Zengin, Trabzonspor taraftarlarını ikiye böldü.

ERSUN YANAL'IN GİDİŞİ ETKİLİ OLDU

Trabzonspor'da Erkan Zengin'in isminin gündeme geldiği ilk günden bu yana başlayan tartışmalar, futbolcunun dün gece yarısı özel uçakla kente getirilmesinin ardından iyice alevlendi. Kulüp CEO'su Burak Gürdal'ın olgunlaştırdığı transferde, son olarak Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ve teknik direktör Ersun Yanal'ın da İsveç'e gitmesi büyük etki yarattı.

Trabzonspor çıldırdı: 7 milyon+3 futbolcu


SORU İŞARETLERİ GİDERİLDİ

Eski futbolcusuyla baş başa görüşüp kafasındaki soru işaretlerini gideren Ersun Yanal'ın yanı sıra Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, Erkan Zengin'e Trabzon'da mutlu ve verimli bir dönem geçirebileceğinin güvencesini verdi. Özellikle eski teknik direktörü Ersun Yanal'ın İsveç'e kadar gelmesinden çok etkilenen Erkan Zengin'in de aile fertlerinin görüşlerini alarak bu transfere onay verdiği belirtildi.

YILLIK 2 MİLYON EURO ALACAK

Trabzonspor, Erkan Zengin için Eskişehirspor'a da 2 milyon 250 bin Euro bonservis bedeli verdiğini daha önce KAP'a açıklamıştı. Erkan Zengin'in Trabzonspor'dan yıllık 2 milyon Euro alacağı öğrenildi. Bu arada Erkan Zengin'le bugün yapılacak son görüşmelerde aradaki küçük pürüzlerin de giderileceği ve sözleşmenin en geç yarın imzalanacağı belirtildi.

YEREL BASIN FARKLI TEPKİ GÖSTERDİ

Fenerbahçe ve Trabzonspor'u karşı karşıya getiren Erkan Zengin'in bordo mavili renklere bağlanmasına yerel gazeteler farklı tepki gösterdi. Erkan Zengin'in özellikle, "' Türkiye 'de Fenerbahçe'den başka takımda oynamam" sözlerini hatırlatan bazı gazeteler, ayrıca Sivasspor maçına 2 gün kala teknik direktör Ersun Yanal'ın da takımını bırakarak transfer için İsveç'e gitmesini eleştirdiler.

Erkan Zengin transferine en sert tepkiyi gösteren Karadeniz Gazetesi, "Trabzon'a hiç hoş gelmedin'' manşetinin altında, "Erkan Zengin'e taraftar diyor ki; yönetim seni istemiş olabilir ama bil ki Trabzonspor'a gönül verenler seni istemiyor'' ifadelerini kullandı.

Kuzey Ekspres Gazetesi ise, "Hacıosmanoglu ve Yanal İsveç'e gidip, 'Fenerbahçe'de oynamak istiyorum' diyen Erkan'ı ikna etti. İkna zaferi! Zengin olduk!'' sözlerine yer verdi. Taka Gazetesi ise Erkan Zengin'e 2 milyon Euro verileceğini iddia ederken, "'Servet döktüler. Erkan Zengin'i hocası Yanal İsveç'e giderek ikna edebildi'' ifadesini kullandı.  

"FENERBAHÇE'YE YILIN GOLÜ"

Erkan Zengin transferini film gibi bir operasyona benzeten Son Nokta Gazetesi, ''Fırtına'dan Fener'e yılın golü", Günebakış Gazetesi, ''Erkan Trabzon'a hayırlı olsun", Karadeniz'in Sesi Gazetesi de ''Yaşasın Zengin olduk'' manşetleriyle çıktı. Ömür AVCI (DHA)

Trabzonspor'a şok, Beşiktaş'a müjde