Trabzonspor'da Ersun Yanal istifa etti

Trabzonspor'da Ersun Yanal istifa etti
Trabzonspor'da Ersun Yanal istifa etti
Farklı Sivas yenilgisiyle şampiyonluk şansını mucizelere bırakan Trabzonspor'da fatura teknik direktöre çıktı. Başkan Şener, "Yanal'la medeni şekilde anlaştık ve yollarımızı ayırdık" dedi

 

Yunus Emre SEL


TRABZON - Şampiyonluk yarışında peş peşe alınan kötü sonuçların ardından Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, görevinden istifa etti. Dün akşam saatlerinde yönetim kuruluyla görüşen teknik patron, ortaya çıkan olumsuz tablonun ardından bordo mavililerle yollarını ayırdı.

Takım Özen’e emanet

Yanal’ın istifa haberini doğrulayan kulüp başkanı Sadri Şener, "Kendisiyle karşılıklı olarak görüştük ve böyle bir karar aldık. Yarın (bugün) asbaşkanımız ile Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde bir basın toplantısı düzenleyecekler, kararı kamuoyuna açıklayacaklar. Ersun Hoca’yla medeni bir şekilde anlaştık. Şartlar böyle getirdi. O da çok yıpranmasın. Şimdi önümüze bakacağız" dedi.

Bilindiği gibi başkan Sadri Şener, son olarak 3-0’lık Sivasspor yenilgisi sonrasında yaptığı açıklamada, "Mağlubiyeti bana değil, hocaya sorun" diyerek köprülerin atıldığının sinyalini vermişti. Ligin bitimine 5 hafta kala takımı, PAF takımı antrenörü Ahmet Özen çalıştıracak. Yeni sezon için yerli hoca tercihinde fikir birliğine varan Trabzonspor Yönetimi, diğer taraftan yabancı hocaları da gündemine aldı. Karadeniz ekibinin listesinde, Şenol Güneş, Hollanda’da Az Alkmaar’ı şampiyonluğa taşıyan Van Gaal, Marsilya’yı şampiyonluğa koşturan Erik Gerets, yanı sıra Georges Leekens, Daum ve Vahid Halilhodzic de bulunuyor. (dha)