Trabzonspor'da Esteban krizi!

Trabzonspor'da Esteban krizi!
Trabzonspor'da Esteban krizi!
Bosingwa, Constant ve Medjani'nin takımdan ayrılmasının ardından alacakları zamanında ödenmeyen Kosta Rikalı kaleci Esteban da izin alarak ülkesine gitti.

TRABZON - Yabancı futbolcularla alacaklarının zamanında ödenmemesi nedeniyle sorun yaşayan Trabzonspor'da, Fenerbahçe maçı öncesi oyuncuların moralini yükseltmek için tüm imkanlar seferber edildi.

Teknik sorumlu Sadi Tekelioğlu'nun sık sık toplantılar yaparak maça konsantre etmeye çalıştığı oyunculara, takım kaptanı Onur da Kadıköy'deki maçın önemini anlatıyor. PFDK'nın verdiği hak mahrumiyeti cezası nedeniyle İstanbul'daki maçta tribündeki yerini alamayacak olan Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu da Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde adeta kamp kurdu. Kongre öncesi yoğun bir şekilde liste çalışmalarını sürdüren Hacıosmanoğlu'nun, antrenmanları kaçırmamaya özen gösterdiği belirtildi. Bordo-mavililerin bu sabahki antrenmanı sırasında da sahaya gelerek teknik direktör Sadi Tekelioğlu ile görüşme yapan ve takımın son durumu hakkında bilgi alan Hacıosmanoğlu'nun, Sportif Direktör Süleyman Hurma'yla da özellikle yabancı oyuncuların alacaklarının ödenmesi konusunda sık sık bir araya geldiği vurgulandı.

ESTEBAN ÜLKESİNE GİTTİ

Trabzonspor'da Bosingwa, Constant ve Medjani'nin transfer taksitlerinin ödenmemesi yüzünden takımdan ayrılmasından sonra kaleci Esteban Alvarado'nun da benzer sıkıntıları yaşadığı ileri sürüldü. Ailevi sorunlarını gerekçe göstererek izin alan ve Gençlerbirliği maçı kadrosunda yer almayarak ülkesine giden Kosta Rikalı file bekçisinin, izninin yarın biteceği belirtildi.

Bordo-mavili kalecinin, bonservis bedelsiz geldiği Trabzonspor'dan yıllık 550 bin Euro tutarındaki alacağının taksitlerini henüz tahsil edemediği ve izin dönüşü yönetimle görüşeceği vurgulandı.

HAZIRLIKLAR SÜRDÜ

Trabzonspor, Fenerbahçe maçı hazırlıklarını bu sabah Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde yaptığı antrenmanla sürdürdü. Teknik sorumlu Sadi Tekeliolu yönetiminde basına kapalı olarak yapılan antrenmanda, bordo mavililerin ısınma hareketlerinin ardından taktik çalışma gerçekleştirdiği öğrenildi. Kulüp sitesinden paylaşılan fotoğraflarda bordo mavili futbolcuların neşeli halleri de dikkatlerden kaçmadı. Fenerbahçe maçı öncesi takımda morallerin yüksek olduğu ve oyuncuların İstanbul'dan iyi bir sonuçla döneceklerini inandıkları belirtildi. Ömür AVCI (DHA)