Trabzonspor'da 'forma' krizi çıktı!

Trabzonspor'da 'forma' krizi çıktı!
Trabzonspor'da 'forma' krizi çıktı!
Bordo-mavili takımın yeni sezonda giyeceği formalar tanıtıldı. Ancak formaları beğenmeyen taraftarlar, sosyal medya üzerinden yönetime tepki gösterdi.

TRABZON - 2015-2016 sezonunda iç ve dış sahada giyeceği formaları satışa sunan Trabzonspor'un internet sitesinde yer alan açıklamada, "Takımımızın 2015-2016 sezonunda giyeceği formalar bayilerdeki yerini aldı. Formalarımızda kullanmakta olduğumuz Nike tarafından geliştirilen DRI-FIT teknolojisi zorlu mücadeleler esnasında oyuncuların teri hızla dışarı atarak daha kuru, daha serin ve daha hafif kalmasını sağlayan bir teknoloji ürünü. Teri bedenden kumaşın yüzeyine çekerek bir yandan da özel boyutlu yapısıyla cildin etrafında daha fazla hava boşluğu yaratarak formanın vücuda yapışmasını engelliyor ve özel teknolojik yapısı sayesinde emilen ter kumaştaki özel gözenekler ile oyuncuların soğuması hızlanıyor. Beyaz formamızda kullanılan ve Nike'ın geliştirdiği son teknolojilerden biri olan laser delikleri ise oyuncunun vücutta ekstra ısınan kol altı bölümlerinden terin daha hızlı atılmasına yardımcı oluyo" denildi.

TARAFTARLAR BEĞENMEDİ

Yeni sezon formaları taraftarlar tarafından beğenilmedi. Sosyal medya üzerinden tepkilerini dile getiren, özellikle çubuklu klasik formanın olmamasını eleştiren taraftarlar, "Kulübü desteklemeye hazırız. Tamam biz renklere aşığız ama bu formalar kulübü yakışıyor mu", " İstanbul takımlarıyla yarışmak sadece sahada ve transferde olmaz. Görselde de yarışacaksın. Ama bu formayla asla", "Atletin üzerine logo dik, oldu sana Trabzonspor forması" ifadelerini kullandı.

İnternet sitelerinde yapılan "Bu formaları alır mısınız?" anketlerinden ise yüzde 70'lik oranla "Hayır" yanıtı çıktı. Ömür AVCI (DHA)