Trabzonspor'da işlem tamam

"Devre arasında istediğim oyuncular alınırsa bu takım kesinlikle başarılı olacak." Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, 'Teknik Adamların Gözünden Türk Futbolu' yazı dizisi çerçevesinde Radikal'e yaptığı açıklamada böyle diyordu.

TRABZON - "Devre arasında istediğim oyuncular alınırsa bu takım kesinlikle başarılı olacak." Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, 'Teknik Adamların Gözünden Türk Futbolu' yazı dizisi çerçevesinde Radikal'e yaptığı açıklamada böyle diyordu. Bu açıklamanın üzerinden bir hafta geçmeden Bordo-Mavili kulüp elindeki oyunculardan bir tanesini (Marcelinho) gönderdi ama Risp ve Ayman gibi iki önemli oyuncuyla sözleşme imzaladı. Gençlerbirliği'nin en başarılı isimleri listesinde en tepede yer alıyordu bu ikili... Trabzonspor dün bu ikiliye sözleşme imzalatarak transferi resmileştirdi. İmza töreninde konuşan yönetim kurulu üyesi Kahraman Altuntaş, teknik direktör Ziya Doğan'ın raporu doğrultusunda yaklaşık 20 gün önce başlayan transfer görüşmelerinin olumlu sonuçlanmasından mutluluk duyduklarını ifade etti.
"Futbolculara ve Trabzonspor camiasına hayırlı olmasını diliyoruz" diyen Altuntaş, yabancı kontenjanı sıkıntılarının bulunmadığını ve Szymkowiak'ın sözleşmesinin de, hakları Trabzonspor Kulübü'nde saklı kalmak koşuluyla feshedileceğini dile getirdi.
Risp: Trabzon'da iyi vakit geçirilir
Yeni transferlerden Ayman ise Trabzonspor gibi büyük bir camiaya geldiğinden dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, "Beklentileri biliyoruz ve elimizden geleni yapacağız. Futbolcu olarak burada en iyi yere gelmek istiyorum" dedi. Ziya Doğan ile dört yıldır birlikte çalıştıklarını ifade eden Ayman, "Ziya Doğan ile birbirimizi tanımak avantajlı. Fizik olarak hazırım. Antrenman eksiğim de yok. Kendimi hazır hissediyorum" diye konuştu.
Transferi öncesinde birtakım tereddütler yaşadığı, ilk etapta yeni bir kente gitmek istemediği yönünde haberler yapılan Risp ise Trabzon'da iyi vakit geçireceğini düşündüğünü söyledi. Bu haberleri yalanlamak istercesine Trabzon'da olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Risp, "Trabzonspor, hedefleri olan bir kulüp. İlk yarıda puan olarak bir açık var. Hep birlikte bu açığı kapatmak için çalışacağız. Trabzon güzel bir kent. İyi vakit geçireceğimizi düşünüyoruz" diye konuştu. Risp, eşinin de Trabzon'a karşı bir önyargısının bulunmadığını ifade ederek, "Çocuğum, Ankara'da İngilizce eğitim veren okula gidiyordu. Burada bu konuda sıkıntı yaşamayacağız" diye konuştu. Bu arada Ayman, Trabzonspor'un ilk Mısırlı, Risp de ilk İsveçli futbolcusu oldu.
Bu iki transferin gerçekleşmesinin ardından Trabzonspor'da oynamak istemediğini açıklayan ve yurtdışında kulüplerle görüşme yapan Fabiano Eller, Trabzon'a döndü. Brezilyalının asbaşkan Haşim Sayitoğlu'yla bir görüşme yapması bekleniyor. (Spor Servisi)