Trabzonspor'da ittifak sinyalleri

Ahmet Ağaoğlu, genel kurulda rakibi olduğunu Sümer'i arayarak, destek verdi. Ağaoğlu, "Tribün terörüne karşı büyük mücadeleler verdin.

TRABZON - Ahmet Ağaoğlu, genel kurulda rakibi olduğunu Sümer'i arayarak, destek verdi. Ağaoğlu, "Tribün terörüne karşı büyük mücadeleler verdin.
İstifadan vazgeçip, yeniden görevinin başına dönmelisin" dedi. Sümer ise "Seninle daha sonra oturup görüşelim" yanıtını verdi. Bu telefon görüşmesi önümüzdeki genel kurulda bu ikilinin ittifak yapacağı yorumları olarak değerlendirildi. Sümer'in istifada diretmesi halinde, yönetimin olağanüstü kongre kararı almasına kesin gözüyle bakılıyor. Böyle bir olasılık halinde, Özkan Sümer'in yeniden Ahmet Ağaoğlu ile birlikte ekip yaparak yola çıkabileceği ve çok daha güçlü bir yönetim oluşturabileceği vurgulandı. Sümer ve Ağaoğlu bir dönem birlikte çalışmış ancak geçtiğimiz kongrede ayrı ayrı listelerle yarışmıştı. Özkan Sümer yarıştan çok az bir oy farkıyla da galip ayrılmıştı.
Trabzonspor Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz'a da aday olabileceği sinyallerini verdi. Yılmaz adaylığıyla ilgili çevresinden yoğun baskı gördüğünü belirterek, "Böyle bir zamanda adaylığım doğru olmaz. Ancak çevrem bu konuda bana baskı yapıyor. Adaylığı düşünebilirim" diye konuştu.
(Spor Servisi)