Trabzonspor'da kaleci bilmecesi

Yeni sezon hazırlıklarına başlayan, transfer çalışmalarını da tüm hızıyla sürdüren Trabzonspor kaleci arayışlarında karışıklık yaşanıyor.

TRABZON - Yeni sezon hazırlıklarına başlayan, transfer çalışmalarını da tüm hızıyla sürdüren Trabzonspor kaleci arayışlarında karışıklık yaşanıyor. Arjantin'de Boca Juniors forması giyen Paraguay Milli Takımı kalecisi Aldo Bobadilla'nın transferine dair Bordo-Mavililerden dün çelişkili açıklamalar geldi.
Sabah Başkan Yardımcısı İbrahim Baturoğlu, Bobadilla ile prensip anlaşmasına varıldığını ve bugün İstanbul'a gelmesinin beklendiğini ifade ederken, Yönetim Kurulu üyesi Abdullah Başer, Bobadilla'nın ülkesinin milli takımında olduğu için Türkiye'ye gelemeyeceğini söyledi. Başer, Bobadilla ile menajeri aracılığıyla bir görüşme yaptıklarını ifade ederek," Anlaşma yok ancak görüşmemiz oldu. Kaleci konusunda son kararı teknik direktör Ziya Doğan verecek" diye konuştu. Başkan Yardımcısı İbrahim Baturoğlu ise, sabah yaptığı açıklamanın aksine, Bobadilla'nın transferiyle ilgili görüşmelerin Abdullah Başer tarafından gerçekleştirildiğini ifade ederek, "Şu anda netleşmiş bir şey yok. Ancak görüşmeler oldu. Milli takım kampında olduğunu öğrendik, o yüzden gelme ihtimali düşükmüş. Ancak transferini de kapatmadık" dedi.
Hasagiç Türk vatandaşlığına geçebilir
Kaleci arayışlarını sürdüren ve Bobadilla'da karışıklık yaşayan Trabzonspor yönetimi, rotayı yeniden Gaziantepsporlu Kenan Hasagiç'e çevirdi. Türk vatandaşlığına geçme ihtimali yüksek olan Boşnak kalecinin transferinin her an bitebileceği öğrenildi.
Öte yandan takımdan gönderilmek istenen yabancı oyuncular sorun olmaya devam ediyor. Başkan Yardımcısı İbrahim Baturoğlu "Musampa'ya İspanya'dan teklifler var. Ancak sola transfer yapmazsak satmayı düşünmüyoruz. Jun'a ise ülkesinden Sparta Prag talip. Bu futbolcunun da orada kalma ihtimali oldukça yüksek. Jefferson konusunda ise bir gelişme yok" diye konuştu.