Trabzonspor'da kongre ertelendi

Ahmet Ağaoğlu'nun, "Burada birlik ve dayanışma yok, dayatma ve tehdit var. Bu şartlarda başkan adaylığından çekiliyorum" diyerek cuma günü Trabzon'dan ayrılmasıyla Bordo-Mavili camiada yaşanan büyük şaşkınlık, kongre kararının iptal edilmesiyle sona erdi.

TRABZON - Ahmet Ağaoğlu'nun, "Burada birlik ve dayanışma yok, dayatma ve tehdit var. Bu şartlarda başkan adaylığından çekiliyorum" diyerek cuma günü Trabzon'dan ayrılmasıyla Bordo-Mavili camiada yaşanan büyük şaşkınlık, kongre kararının iptal edilmesiyle sona erdi. Kulübün önde gelenlerinin araya girmesi, asbaşkan Erol Tuna'nın da uzun süre direnmesine karşın yönetim kurulu olağanüstü kongreyi iptal etti.
Kararı açıklayan genel sekreter Yusuf Ziya Yılmaz, "16 Eylül 2003'de aldığımız kongre kararı vardı. Ne yazık ki kongreyle ilgili net bir karar verilemediği için yönetimimizin göreve devam etmesi daha uygun bir karar olarak görülmüştür. Kulübün daha fazla kaosun içine girmemesi için kongreye süresiz erteleme kararı verdik" dedi. Yönetim, kendi içinde yeni bir başkan seçmeyi ise önümüzdeki toplantıya bıraktı. (Spor Servisi)