Trabzonspor'da kongre iptal başvurusu

Trabzonspor'da kongre iptal başvurusu
Trabzonspor'da kongre iptal başvurusu
Trabzonspor kongre üyeleri Hasan Al ve Alpaslan Özdemir, hafta sonu yapılan olağan genel kurulda usulsüzlükler yapıldığı iddiasıyla kongrenin iptali istemiyle Trabzon Valiliği'ne başvuruda bulundu.

Hasan Al ve Alpaslan Özdemir, Trabzonspor 'un hafta sonu olağan genel kurulunun yapıldığını hatırlatarak, kongrede çeşitli usulsüzlükler yapıldığını savundu.

Trabzonspor 14 maçta 22 gol yedi


Bu nedenle kongrenin iptali talebiyle Alpaslan Özdemir ile hazırladıkları bir dilekçeyi Trabzon Valiliği'ne bağlı Dernekler Müdürlüğüne sunduklarını belirten Al, "Kongredeki usulsüzlükleri içeren itiraz dilekçesini sunduk. Kongrenin tamamen baştan sona televizyon kayıtlarını, basında yer alan tüm haberleri, yine internet sitelerindeki tüm haberleri ve kongreye ilişkin tutanakları içeren geniş bir dosya teslim ettik" diye konuştu.

"Genel kurul usulsüz ve yok hükmündedir" diyen Al, "Dilekçemizde, seçilmeyen bir divan tarafından yönetilmiş bir kongre olduğu için genel kurulun iptalini istedik" ifadelerini kullandı.

Öncelikle Dernekler Müdürlüğü'ne müracaat etmeleri gerektiği için bu kuruma başvurduklarını vurgulayan Al, bundan sonraki süreçte gerekirse genel kurulun iptali talebiyle mahkemeye müracaat edebileceklerini söyledi. (AA)

Bursaspor: 3 - Trabzonspor: 3