Trabzonspor'da Musampa krizi bitti

Trabzonspor'da Musampa krizi bitti
Trabzonspor'da Musampa krizi bitti
Bordo-mavili kulüp, UEFA Finansal Kontrol Kurulu'nun Avrupa gelirlerine geçici olarak el koymasının ardından Musampa'ya olan borcunu ödedi.

Yunus Emre SEL / TRABZON (DHA) - Trabzonspor Kulübü Mali İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Abdi Serdar Üstünsalih, Kiki Musampa'ya 900 bin euroluk alacağının nakit olarak ödendiğini açıkladı.

Trabzonspor taraftarı Vatikan'da vicdan arayacak


Üstünsalih, "Futbolcunun geçmiş dönemden 1 milyon 300 bin euroluk alacağı bulunuyordu. Bunun 400 bin eurosunu önceden ödemiştik. Bugün itibariyle de 900 bin euroluk alacağının tamamını ödedik ve bunu UEFA'ya da bildirdik. Artık UEFA geçici olarak el koyduğu gelirlerimizi serbest bırakacaktır. Trabzonspor Kulübü'nün artık Kiki Musampa diye bir sorunu yoktur" dedi.

"TEMEL SOYYİĞİT'İN PARASINI DA ÖDEYECEĞİZ"

Üstünsalih, eski başkan Sadri Şener döneminde yöneticilik yapan Temel Soyyiğit'in alacağını tahsil etmek için harekete geçtiğini ifade ederek, "Temel Soyyiğit eski yönetim döneminde kulübe 450 bin dolar katkıda bulunmuş. Bunun karşılığında da çek verilmiş. Nakit sıkışıklığımız nedeniyle ödeyemedik. Ödeme niyetimizi ve kararlığımızı kendisine gösterdik ancak ağustos ve eylül aylarındaki sıkışıklık nedeniyle bunu yapamadık. Eski bir yöneticinin yöneticilik yaptığı bir kulübü icraya vermesi manidardır. Etik bir şey değildir. Önceliğimiz sportif başarı, sporcuların parasını ödemek. Hiçbir futbolcuya borcumuz olsun istemiyoruz. Biz bugüne kadar hiç kimseye haciz işlemi yaptırmadık. Kimsenin kulüpte kuruşu kalmadı. Sonuç olarak kimseyi mağdur etmeden ödüyoruz. Temel Soyyiğit'in parasını da bu sıkıntılı süreci atlattığımız anda ödeyeceğiz. Ama Trabzonsporluluğu şu aşamada tartışılı" ifadelerini kullandı.

Akçay'dan başarının sırrı

Ligde 6. hafta hakemleri