Trabzonspor'da radikal karar

Trabzonspor'da radikal karar
Trabzonspor'da radikal karar
Trabzonspor yönetiminin, ligin ikinci yarısı öncesi görüşeceği tüm futbolcularından ücretlerini indirmelerini isteyeceği, oyunculara üst limit olarak yıllık 1.4 milyon Euro teklif edileceği öğrenildi.

TRABZON - Stephane Mbia'nın sözleşmesindeki şartları öne sürerek kulübe ikinci ihtarı çekmesi kriz çıkardı. Kamerunlu oyuncunun transfer taksitinin geciktiği her gün için 5 bin Euro ceza, 15 gün gecikmesi halinde sezon boyunca tüm alacaklarının tek kalemde ödenmesi, kazanılan maç başına ekstra ücret verilmesi gibi ağır maddeler içeren sözleşmesi üzerine kulüp avukatları, tüm sözleşmeleri incelemeye başladı. En küçük detaylara kadar incelenecek sözleşmelerde düzeltilmesi istenen noktaların da oyuncu temsilcileriyle masaya yatırılacağı vurgulandı.

Sözleşmeler üzerinde çalışmalar bitirildikten sonra yüksek maaş alan futbolculardan başlayarak tüm oyuncularla görüşecek olan yönetim, ücretlerinin makul sınırlar içine çekilmesini isteyecek. Bordo-mavili yönetimin bu konuda 800 bin Euro ile 1 milyon 400 bin Euro arasında bir aralık belirlediği, oyunculara performanslarına göre bu limitler içinde ücret önerileceği vurgulandı.

N'DOYE VE CARDOZO 2.5 MİLYON EURO İLE İLK SIRADA

İlk etapta yabancı futbolcular ve takımda forma giymeyen yerli oyuncularla görüşmeler yapılacak. Trabzonspor'da Dame N'Doye ve Cardozo 2.5 milyon Euro, Marko Marin 1.6 milyon Euro, Douglas Franco 1 milyon 550 bin Euro'luk ücretleriyle dikkati çekiyor. Ücretlerini belirlenen sınırlar içine çekmeye yanaşmayan oyunculara ise kendilerine takım bulmaları istenecek veya başka yaptırımlar uygulanabileceği belirtildi.

BÜYÜK TEMİZLİK YAPILACAK

Trabzonspor'da şu anda 28 kişi olan futbolcu kadrosunun bütçe ve kadro disiplini uygulama esasına göre en az 8 oyuncuyla yollar ayrılacak, ara transferde yapılacak 1-2 takviye ile ikinci yarıya girilecek. Ömür AVCI (DHA)