Trabzonspor'da şaşırtan tablo

Trabzonspor'da şaşırtan tablo
Trabzonspor'da şaşırtan tablo
Trabzonspor'da Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'nu astronomik transfer bedelleri ödeyerek kulübü çok fazla borçlandırdığı için eleştiren muhalefet, Aralık ayındaki Mali Genel Kurul'a göre borcun düşmesi ve öz kaynakların da artması üzerine şaşkına döndü.

TRABZON - Sezon başında ve ara transferde alınan futbolculara ödenen bonservisler ve yıllık garanti ücretler ile menajerlik paraları ve diğer giderlere rağmen bordo-mavili kulübün borcunun düşmesi dikkati çekti. 20 Aralık'taki Olağan Mali Genel Kurul'da Denetleme Kurulu, kulübün borcunun 288 milyon 647 bin 972 TL olduğunu açıkladı.

Trabzonspor'un Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) gönderdiği açıklamaya göre; ekonomik açıdan sıkıntılı günler geçirdiği ileri sürülen kulübün borcu azaldı. 1 Haziran 2014-28 Şubat 2015 tarihleri arasındaki Trabzonspor Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu'na göre Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği AŞ'nin borcunun 288 milyon TL olduğu belirtildi. Kısa vadeli borçların 182 milyon, uzun vadeli borçların ise 106 milyon TL olduğu vurgulanan Faaliyet Raporu'nda, Trabzonspor'un mevcut borçlarının dışında kısa vadede alacakları ve kasa-banka toplamları ile 44 milyon TL'si bulunduğu yer aldı.

Öte yandan raporda Trabzonspor'un 45 milyon TL ekside bulunan öz kaynaklarının 3 milyon lira arttığı ifade edildi.

FAALİYET RAPORUNU İNCELENECEK

Sezon başında ve ara transferde, bonservis bedelleri ve garanti paralarla birlikte 50 milyon Euro'ya yakın para harcayarak 26 futbolcu transfer eden bordo-mavililerin borç miktarındaki azalma, "Kulübün borcu 500 milyon TL'yi geçti. Kulüp, ekonomik olarak çok kötü durumda" görüşüyle yönetimi eleştiren muhalefeti şaşırttı. Muhalefetin, hesap uzmanlarına yönetimin Faaliyet Raporu'nu incelettiği ifade edildi. Ömür AVCI (DHA)