Trabzonspor'da siyah protesto!

Trabzonspor'da siyah protesto!
Trabzonspor'da siyah protesto!
Trabzonspor taraftarları, hakem Çağatay Şahan ve yardımcılarının soyunma odasında alıkonulduğu gerekçesiyle PFDK'nın verdiği cezalara tepki göstermek için Medipol Başakşehir maçında büyük bir protestoya hazırlanıyor. Siyah kıyafetlerde tribünde yer almayı planlayan taraftarlar, bordo-mavili takıma da ısınmaya siyah eşofmanlarla çıkılması çağrısında bulundu.

Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda 7 Kasım Cumartesi günü oynanacak Trabzonspor-Medipol Başakşehir maçını tribünden izleyecek Trabzonspor taraftarları, siyah giyerek eylem yapacak.

Taraftar derneklerinden yapılan çağrıda, “Medipol Başakşehir maçında tribünümüz siyah. Türkiye Futbol Federasyonu’nun şike sürecindeki adaletsiz tavrının ardından hafta içinde kulübümüze verilen cezaları, inanılmaz hakem hatalarını, Medipol Başakşehir maçında protesto ediyoruz. Müsabakaya gelecek tüm taraftarlarımızı, maç içinde de sürecek protestomuzun ilk adımı olarak siyah giyinmeye davet ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Taraftarların sadece bordo-mavi atkı takabilecekleri belirtilerek diğer tüm kıyafetlerinin siyah olması istendi, maçın 61’inci dakikasında ise siyah balonların uçurulacağı öğrenildi. Bu arada taraftarlar, yönetime de çağrıda bulunarak siyah protestoya destek istedi. Taraftarlar, Trabzonsporlu futbolcuların da Medipol Başakşehir maçı öncesi ısınmaya siyah eşofmanlarla çıkmasını istedi.

YEREL BASIN: CEZALARI KİM ÖDEYECEK?

Kulüp Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ve 8 yöneticiye verilen toplam 2 milyon 20 bin liralık para cezasının kimin tarafından ödeneceği tartışma konusu oldu. Bugüne kadar PFDK'dan alınan cezaların kulüp kasasından ödendiği belirtilirken, yerel gazeteler bu kez cezaları yöneticilerin cebinden ödemesi için kampanya başlattı.

Kuzey Ekspres Gazetesi, "Trabzonspor'a ceza vermek için aç kurtlar gibi bekleyenlere bu fırsatı siz verdiniz. Madem Trabzonspor sevdalısısınız bu paraları cebinizden ödeyin", İlkhaber Gazetesi, "Raconun bedelini Trabzonspor'a ödettiremezsiniz", Günebakış Gazetesi, "Cezaları kim ödeyecek?", Son Nokta Gazetesi, "Trabzonspor'a verilen cezalar kulübü büyük bir mali külfetin altına soktu. Kim ödeyecek?" başlıklarıyla, para cezalarını yöneticilerin ödemesini istedi. Buna karşılık bir kesim de, yöneticilerin kulübün haklarını savunmak için böyle bir eylem yaptığını ve cezaları bugüne kadar olduğu gibi kulübün ödenmesi gerektiği görüşünü dile getirdi.