Trabzonspor'da skandal! İşte fatura...

Trabzonspor'da skandal! İşte fatura...
Trabzonspor'da skandal! İşte fatura...
Bordo-mavililerde Başkan İbrahim Hacıosmanğlu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'ndan (PFDK) aldığı tüm para cezalarını kulüp kasasından verdi. Yönetim de aynı yolu izleyince, ortaya 400 bin TL'yi bulan ağır bir fatura çıktı.

RADİKAL - Her fırsatta "Trabzonspor'un bir kuruşunu bile yedirtmem" diyen ve gereksiz harcama yapıldığı iddiasıyla eski yönetimi hedef tahtasına koyan Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'nun, Disiplin Kurulu tarafından kendisine verilen para cezalarını kulüp kasasından ödediği ortaya çıktı.

Trabzonspor'dan 'karar düzeltme' talebi

Başkan ve ekibinin 'sportmenliğe aykırı açıklamalar' gerekçesiyle aldığı yaklaşık 400 bin TL cezanın, kulüpten karşılanması şaşkınlık yarattı. Basın Sözcüsü Yakup Aslan'ın da 30 bin TL cezayı cebinden ödemediği, sadece Mehmet Terzi ve Ali Uzunay'ın ceplerinden para çıkardığı iddia edildi.

Yönetim kurulunda, beyanatlar nedeniyle alınan cezaları yöneticilerin kendi ceplerinden ödemesi yönünde karar alınmasına rağmen PFDK faturalarında kulüp kasasının tercih edilmesi Trabzonspor camiasında büyük tepkiye neden oldu. (Vatan / Cevat Kol)

Trabzon Dernekleri Fenerbahçe'ye saldırıyı kınadı