Trabzonspor'da şok istifa

Trabzonspor'da şok istifa
Trabzonspor'da şok istifa
Bordo-mavili camia, Pazar günü oynanacak Fenerbahçe maçı öncesi istifa haberi ile sarsıldı.

Yıllarca futbolcu olarak görev yaptığı kulüpte son yıllarda antrenör, teknik adam ve son olarak da sportif direktör olarak görev yapan Ünal Karaman, yönetime istifasını sundu.

Akçay'dan Fenerbahçe uyarısı

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısı ile kararını basın mensuplarına açıklayan Karaman, "Fazla bir şey söylemeye gerek yok. Şu anki dönem içerisinde görev aldığım ve futbolun patronu konumundaki görevimden istifa etmiş durumdayım. Bunu kamuoyu ile paylaşıyorum. Bir karar alınmışsa onun nedenlerine çok fazla girmemek lazım" diye konuştu.

Kurumsal yapıda her insanın kendi başına lider olduğuna işaret eden Karaman, şöyle devam etti:
"Liderlik yapanlar zaman zaman fikirlerde zıtlık yaşayabilirler. Bu yaşanan zıtlıklar camiamıza zarar verecek noktaya gelince birilerinin bu işten feragat etmesi gerekir. Bu aşamadan sonra yapacağımız hiçbir çalışma sağlıklı olmayacağı için bu görevimden ayrılıyorum. Bu dönem içerisindeki desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum."

Trabzonspor kaptanı özür diledi


"HEM BANA HEM KURUMA ZARAR VERECEKTİ"

Bireye hizmet etmek yerine her zaman camiaya hizmet etmeyi tercih ettiğini anlatan Karaman, "Allah şahittir, Trabzonspor'un menfaatlerine olmayacak bir şeyin içerisinde işim olmadı. Benim pozisyonumdaki arkadaşlarımın zaman zaman benimle çalışmada zorluğu olabilir. Çok sevdiğim Trabzonspor camiasında bu kurumsal kimlik oturacaktır. Bundan sonraki her türlü süreç hem bana hem kuruma zarar verecekti. Ben yüreğimin hissettiğini dolu dolu yaşayan bir insanım. Ayrılık nedenim o şekilde diyebilirim" ifadelerini kullandı.

Karaman, Trabzonspor Kulübü'nde birden fazla kez görev aldığı yönündeki soruya ise "Yaşadığım hiçbir şeyden pişmanlık duymadım. Sayın hocamız Şenol Güneş'in göreve geldiği dönemde de uzun süre birlikte çalıştık. İlk ayrıldığımız dönemde de hocam ayrılacaktı, 'ağabey gibi dur başımızda' dedim. 'Yönetim kurulu benim bırakmamı istemiyor, bu şekilde devam edelim' dedim. 'Eğer bu şekilde devam etmemiz söz konusu olursa benim devam etmem söz konusu olmaz' dedim ve ayrıldım. Daha sonra İstanbul 'da buluştuk bir araya geldik sıkıntıları anlattı ve tekrar bir araya gelip vira bismillah demiştik" diye konuştu.

'Selam vermezlerse mutlu olurum'