Trabzonspor'dan 12 milyon TL'lik ödeme

Trabzonspor'dan 12 milyon TL'lik ödeme
Trabzonspor'dan 12 milyon TL'lik ödeme
Bordo-mavili yönetim, yeni sezon öncesi futbolculara 12 milyon TL'lik ödeme yaparak, geçmişe dönük alacakları sıfırladı. Kampta müjdeli haberi alan futbolcuların yüzü güldü.

AVUSTURYA - Trabzonspor Yönetim Kurulu, yeni sezon hazırlıklarını Avusturya'da sürdüren futbolculara büyük bir jest yaptı. Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Abdi Serdar Üstünsalih, DHA'ya yaptığı açıklamada, yeni sezon öncesi oyunculara 12 milyon TL'lik ödeme yaptıklarını belirterek, "Futbolcuların geçmiş dönem maaşları, prim hak edişleri, maç başları, UEFA primleri ve daha önce onlara verdiğimiz çekler de dahil olmak üzere hepsini ödedik. Oyunculara hiçbir borcumuz yok" dedi. Kampta müjdeli haberi alan futbolcuların yüzü gülerken, teknik direktör Vahid Halilhodzic'in de yönetimin yaptığı bu hamleden oldukça hoşnut kaldığı belirtildi.

ZORLU ANTRENMAN

Trabzonspor yeni sezon hazırlıklarını bugün Avusturya'nın Hall in Tiröl kasabasındaki Volders kulübünün sahasında yaptığı antrenmanla sürdürdü. Teknik direktör Vahid Halilhodzic yönetiminde yapılan antrenmana dizindeki sakatlık nedeniyle Almanya 'ya giden Romen oyuncu Bourceanu ve önceki gün yapılan antrenmanda sağ arka adalesinde ağrı hisseden Zeki Yavru dışındaki tüm futbolcular katıldı. Temponun önceki çalışmalara göre daha fazla arttığı antrenmanda futbolcular 13 kilometrenin üzerinde koşu yaptı. Dayanıklılığı artırmak için yapılan antrenman sırasında Boşnak teknik adam bazı futbolcularla özel olarak ilgilendi.

HALILHODZIC SANDALYEYİ REDDETTİ

Uzun süreli koşunun ikinci bölümünde kaleciler takımdan ayrılırken, kondisyon eksikliği bulunan Emre Güral da, kalecilerle birlikte takımdan ayrılarak hafif tempolu koşu yaptı. Bu sırada oyunculara seslenen Halilhodzic, "Koşuyu tam olarak yapabilen yapsın, yapamayacak olan hemen bıraksın" dedi. Koşu sırasında saha ortasındaki çöp kovasına oturmak isteyen Halilhodzic' e kulüp çalışanlarından biri sandalye getirmek istedi. Ancak Halilhodzic, gülerek sandalyeyi geri gönderdi. Tam olarak 2 saat süren yorucu antrenmanın ardından futbolcular otobüsle otele geçerek istirahete çekildi. Yunus Emre SEL (DHA)