Trabzonspor'dan ilginç çözüm!

Trabzonspor'dan ilginç çözüm!
Trabzonspor'dan ilginç çözüm!
Bordo-mavili kulüp, Hüseyin Avni Aker Stadı'ndaki Fenerbahçe maçı öncesi çirkin ve kötü tezahürattan ceza almamak için ilginç bir çözüm buldu. Yönetim, Pazar günü oynanacak Konyaspor karşılaşması için valiliğe başvuruda bulundu.

Konya Valiliği, Torku Konyaspor-Trabzonspor maçında bordo-mavili taraftarın stada alınmayacağını açıkladı.

Trabzonspor'dan Juventus uyarısı


Vali Yardımcısı Hasan Karakaş'ın başkanlığında dün yapılan İl Spor Güvenlik Kurulu olağanüstü toplantısında, Trabzonspor Kulübü tarafından yapılan müracaat değerlendirildi. 

31/03/2011 tarih ve 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun ve 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunun Uygulamasına İlişkin Yönetmeliğin hükümleri doğrultusunda, Torku Konyaspor-Trabzonspor maçında, bordo-mavili taraftarın stada alınmama kararının alındığı belirtildi.

Trabzonspor Kulübü'nden Konya Emniyet Müdürlüğü'ne gönderildiği belirtilen yazıda şu ifadelere yer verildi:
"İlinizde oynanacak Torku Konyaspor-Trabzonspor maçına ilişkin aldığımız duyumlara göre, taraftarımız gerek şike olaylarını gerekse Türkiye Futbol Federasyonu ve Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından son dönemde verilen cezaları protesto etmek üzere, tribünde olay çıkaracaktır. Bu sebeple müsabakaya taraftarımızın alınmamasını, bu yönde gerekli kararın İl Spor Güvenlik Kurulu'nda alınması hususunu bilgilerinize arz ederiz."

Süper Lig'de haftanın hakemleri