Trabzonspor'dan Jimmy Durmaz hamlesi

Trabzonspor'dan Jimmy Durmaz hamlesi
Trabzonspor'dan Jimmy Durmaz hamlesi
Trabzonspor,Gençlerbirliği'nde yıldızı parlayan ve geçtiğimiz sezon Olympiakos'a transfer olan Türk asıllı İsveç'li futbolcu Jimmy Durmaz'ı, vatandaşı Erkan Zengin aracılığıyla kadrosuna katmaya çalışıyor.

Yunanistan ’ın son şampiyonu Olympiakos’ta forma giyen Türk asıllı İsveç’li futbolcu Jimmy Durmaz’a Trabzonspor ’un ilgisi sürüyor. İddiaya göre Jimmy Durmaz da menajeri aracılığıyla Trabzonspor’a ‘beni alın’ mesajı gönderdi.

Olympiakos’tan ayrılmak isteyen Jimmy Durmaz’ı Trabzonspor’a öneren Erkan Zengin oldu. İsveç Milli Takımı'nda birlikte oynadığı Jimmy Durmaz'a "Trabzonspor'a gel, birlikte oynayalım. Aradığın heyecanı orada bulursun" diyen Erkan'ın yıldız futbolcuyu ikna ettiği ve bordo-mavili yönetimin de bonservis sorununu çözmesi halinde transferin gerçekleşmesinde engel olmadığı belirtildi.

Bu transfer haberlerinin ardından Jimmy Durmaz'ın menajeri Martin Dahlin de, "Trabzonspor'un ilgisi olduğu doğru ancak Olympiakos Jimmy Durmaz'ı satmak istemiyor" açıklamasını yaptı.

Teknik direktör Şota Arveladze’nin de oyuncu ile ilgili olumlu rapor vermesiyle başlayan transfer görüşmelerinin bir hafta içerisinde netleşmesi bekleniyor.