Trabzonspor'dan 'kavga' açıklaması

Trabzonspor'dan 'kavga' açıklaması
Trabzonspor'dan 'kavga' açıklaması
Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Köksal Güney, teknik direktör Vahid Halilhodzic ile Florent Malouda arasında tartışma yaşandığını, bu konuda hocanın raporuna göre kesin kararlarını vereceklerini söyledi.

TRABZON - Köksal Güney, teknik direktör Halilhodzic ile Malouda arasında yaşanan olaya ilişkin olarak, "Hocamız ile Malouda arasında birtakım tartışmalar, sorun olduğu bize de basına da yansımıştır. Hocamız Malouda'yı idmanlara almıyor. Hocamızın Malouda ile çalışmak istemediği bilgisini aldık. Yönetim kurulu olarak teknik heyetin vereceği raporlar doğrultusunda kesin karar verilecek" dedi.

Bu konunun üzerinde fazla durmak istemediklerini, UEFA Avrupa Ligi play-off turunda Rusya'nın Rostov takımıyla yapacakları karşılaşmayı düşündüklerini anlatan Güney, şöyle konuştu:
"Bu sezon 3 kulvarda yarışacak bir ekip oluşturduk. Kadromuzu oldukça geniş tuttuk, yerli ve yabancı transfer takviyeleri yaptık. Hiçbir maç oynanılmadan kazanılmaz ve küçük rakip yoktur. İki takım da play-off'u geçip gruplara kalmak için büyük mücadele gösterecektir. Bu da takımlara büyük maddi manevi katkı yapacaktır. İki takım da bunun bilincinde ama biz Trabzonspor olarak Rostov maçı için iddialıyız, turu geçeceğimize eminiz. Futbolcu, teknik heyet, bizde de bu inanç vardır. Gruplara kalmak için kenetlendik."

"İLK MAÇIMIZ ÇOK ÖNEMLİ"

Geçen sene Avrupa kupalarında iyi sonuçlar elde ettiklerini dile getiren Güney, "Geçen sezon Avrupa'da tarihin en büyük başarısını yakaladık. Başarı çıtamız yükselmiştir. Bu sene de bunun ilerisine geçmek istiyoruz. Öncelikli olarak Rostov'u eleyerek gruplara kalmamız gerekiyor. Bunun için ilk maçımız çok önemli. Rakibimiz karşısında iyi bir sonuç alarak rövanşa avantajlı gideceğimize inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

Trabzonspor'da geçen pazar günü teknik direktör Vahid Halilhodzic'in yemek saatinden sonra tüm futbolculara Rostov maçı kasetlerini izlemeleri için talimat verdiği ancak Malouda'nın da eve gitmek istediği, bu nedenle ikili arasında tartışma yaşandığı basına yansımıştı. (AA)