Trabzonspor'dan Noboa sürprizi

Trabzonspor'dan Noboa sürprizi
Trabzonspor'dan Noboa sürprizi
Bordo-mavili ekibin ısrarla renklerine bağlamak istediği Christian Noboa transferinde büyük engel oluşturan Sevilla Kulübü, Ekvadorlu oyuncu ile artık ilgilenmediklerini açıkladı.

TRABZON - Sevilla Kulübü, 29 yaşındaki Christian Noboa'nın yaşlı olduğunu ileri sürerek, daha genç oyunculara yöneleceğini belirtti. Sevilla'nın devreden çıkması ile Noboa'nın, Trabzonspor ile sözleşme imzalamasının an meselesi olduğu iddia edildi.

İspanyol basını, Sevilla'nın, Noboa'nın takıma adapte olmaması halinde bu yaştaki futbolcunun satışında zarar edebileceği gerekçesiyle transferden vazgeçtiğini yazdı. Dinamo Moskova ile sözleşme yenilemek istemeyen Noboa'nın rotasının Türkiye 'ye döndüğüne dikkati çeken gazeteler, Trabzonspor'un bu transferde birinci sıraya yerleştiğini ve önümüzdeki günlerde anlaşma sağlanabileceğini vurguladı.

Trabzonspor'un cazip bir teklif yaptığını hatırlatan Estadio Deportivo gazetesi, Noboa'nın buna rağmen bu teklifi bekleterek yeni arayışlara gittiğini belirtti.   

Ekvadorlu futbolcunun Rus menajeri Leonid Istrati, sezon sonunda sözleşmesi sona erecek Noboa'nın, teknik direktör Stanislav Cherchesov'un kararı ile kadro dışı kaldığını, bu yüzden Ocak ayında mümkünse takımdan ayrılmak istediğini açıklamıştı. Dinamo Moskova'nın, sezon sonunu beklemeden oyuncu ile yollarını ayırmayı planladığı belirtildi. Mehmet ÇİFTÇİ (DHA)