Trabzonspor'dan Özgecan'ın ailesine ziyaret

Trabzonspor'dan Özgecan'ın ailesine ziyaret
Trabzonspor'dan Özgecan'ın ailesine ziyaret
Bordo-mavili yönetim, Mersin'in Tarsus İlçesi'nde vahşice öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın ailesini ziyaret ederek, başsağlığı dileğinde bulundu.

Mersin'de oynanacak maç için takım ile birlikte gelen Trabzonspor Genel Sekreteri Köksal Güney ile yönetim kurulundan Mehmet Terzi, Erol İbrahim Ağaoğlu, Köksal Sadıklar, Tarsus'ta öldürülen 20 yaşındaki Özgecan Aslan'ın ailesini ziyaret etti. Trabzonspor yönetimini Özgecan'ın amcası Yaşasın Aslan karşıladı. Konuklarla ilgilenen Yaşasın Aslan daha sonra onları eve aldı. Eve giren Trabzonspor yönetimi yaklaşık yarım saat aile ile kaldıktan sonra evden ayrıldı.

Köksal Güney, Türkiye 'de toplumsal infiale neden olan olay sebebiyle insanın konuşacak hiçbir şey bulamadığını belirterek, "Biz onu kendi kızımız, kardeşimiz ve çocuğumuz olarak hissettik. Bütün Türkiye'de öyle hissetti. Anne babanın gösterdiği soğukkanlılık ve bundan sonrada Özgecan'ı yaşatmak için düşündükleri projeleri bugün burada anlattık. Onlar çocuklarını bu vahim olayda toprağa verdi, içleri yandı ama bugün başkalarının çocukları böyle bir şeyle karşılaşmasının mücadelesini veriyorlar. Gerçekten takdir edilecek bir davranış. Biz de Trabzon'da Karadeniz halkı olarak bu olayı onlarla birlikte yaşadık, içimiz yandı. Hepimiz anne babayız, çocuklarımız var. Onlarla birlikte ağladık, üzüldük. Bugünde hassasiyetimizi, üzüntümüzü Trabzonspor olarak bildirmek için buraya geldik. Onları gördük, gerçekten güzel insanlar. Allah onlara ve tüm Türk milletine sabır versin. Bir daha da böyle şeyler yaşanmasın. Bunun için de herkesin hassasiyet göstermemiz lazım. Herkesin elinden gelini yapması lazım. Özgecan bu olayda bir bedel ödedi. Biz Trabzonspor yönetimi olarak bir daha böyle olayların yaşanmaması için elimizden geleni yapacağız" dedi.

Açıklamanın ardından Güney ve beraberindekiler, bordo-mavili takımın kamp yaptığı otele geçti. (DHA)