Trabzonspor'dan pankart açıklaması

Trabzonspor'dan pankart açıklaması
Trabzonspor'dan pankart açıklaması
Trabzonspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Köksal Sadıklar, Avni Aker'de 2-1 kazandıkları Galatasaray maçı öncesi, bordo-mavili taraftarların açtığı pankarttaki büyük hata hakkında konuştu.

Stadyum ve amatör branşlardan sorumlu yönetim kurulu üyesi Köksal Sadıklar, Trabzonspor taraftarlarınca maç öncesi hazırlanan pankartta yanlışlıkla Kanuni Sultan Süleyman'ın yerine 2. Selim'in resminin yer alması konusunda yapılan eleştirilerin abartıldığını savundu.

Herkesin hata yapabileceğini ifade eden Sadıklar, "Bu baskı hatası olabilir. Kocaman bir pankart. Genelde bu pankartlar hazırlandıktan sonra ters sarılır. Hazırlanırken bir hata yapılmışsa, taraftarlar da çok büyük olduğu için farkına varmayabilir. Konunun bu kadar gündeme alınması düşündürücüdür. Taraftarımızın orada art niyeti yoktur. Büyük bir pankart ve kontrol edilmesi zordur. Kasıtlı olduğunu düşünmüyorum" dedi.

Bu konunun çok büyütüldüğünü ifade eden bordo-mavili yönetici, "Türk futbolunda bir kaos varken, insanlar gergin, sahada oyuncular gergin, bunların düşünülmesi gerekirken bir pankarta bu kadar yoğunlaşılmamalı. Bu konunun gündeme alınması ve galibiyetimize gölge düşürülmesi doğru değildir. Taraftarlarımızın emeğiyle Galatasaray maçı kazanılmıştır. Onlara teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.