Trabzonspor'dan rest: Gelmeyin!

Trabzonspor'dan rest: Gelmeyin!
Trabzonspor'dan rest: Gelmeyin!
Kulüpler Birliği, "Deplasman yasağı kalksın" çalışması başlattı. Ancak İstanbul İl Spor Güvenlik Kurulu'na başvuran bordo-mavililer, Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş'a "Ne siz gelin, ne de biz geliriz" dedi.

Trabzonspor Yönetim Kurulu, İstanbul İl Spor Güvenlik Kurulu’na resmi bir yazı ile başvurarak, Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş 'ın kendileriyle oynayacakları maçlar için Trabzon’a taraftar getirmemesini istedi. Bordo-mavili yönetim, “Karşılığında biz de Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ın İstanbul’daki maçlarına taraftarımızı götürmeyeceğiz” bilgisini vurguladı.

Kayseri Erciyesspor ile Trabzonspor berabere kaldı


Akşam Gazetesi'nde yer alan habere göre; yeni sezonda deplasmanda 4 Büyükler arasında taraftarların maça alınma projesi de başlamadan hayal oldu. Son yıllarda gerek siyaset gerek Kulüpler Birliği gerekse TFF bu konuda bu sezon da büyük adımlar atma çabasındaydı. TFF, Süleyman Seba Sezonu adımı atarak kulüpleri barıştırma harekatına girerken Trabzonspor, resmi başvuru ile bu adımı istemediğini resmen deklere etti.

FENERBAHÇE VE GALATASARAY KARŞI MI?

Ancak şu ana kadar bir karar vermese de Galatasaray ile Fenerbahçe, seyirci götürmeye yanaşmıyor. İki dev de Türk Telekom Arena ve Şükrü Saracoğlu'nda taraftarlarının bulunmasını istemiyor. İki takım taraftarlarının rakip statlara fazla zarar verdikleri gerekçesiyle bu konuda geri adım atmıyor. Beşiktaş da bu projede geride dursa da 4 Büyükler arasında yapılacak ortak anlaşma halinde deplasman yasağına karşı değil.

Trabzonspor'un rakibi deplasmanda kayıp