Trabzonspor'dan taraftara çağrı

Trabzonspor'dan taraftara çağrı
Trabzonspor'dan taraftara çağrı
Bordo-mavililer, Spor Toto Süper Lig'de yarın sahasında oynayacağı Çaykur Rizespor maçı öncesi taraftarlarına "centilmenlik" uyarısında bulundu.

TRABZON - Trabzonspor Kulübü'nün resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nda oynanacak Çaykur Rizespor maçıyla ilgili, TFF ve UEFA talimatları gereği stadyumlarda meşale yakmanın, stadyumlara yanıcı, yakıcı maddeler sokmanın, sahaya konfeti, su şişesi ve benzeri maddeler atmanın, koltuk kırmak, merdiven boşluklarına oturmak ve kötü tezahüratta bulunmanın yasak olduğu anımsatıldı.

Bordo-mavili takımın, daha önce oynadığı müsabakalarda taraftarların yaktığı meşaleler ve rakip takım veya takımlara yönelik kötü tezahüratları sebebiyle ciddi cezalar ödediği vurgulanan açıklamada, "Bu cezalar her tekrarda katlanarak artmakta ve sonuç olarak daha da ağır boyutlar kazanmaktadır. Ayrıca bu cezaların kulübümüze getireceği zararların yanı sıra, sebebiyet verenler de yasa gereği maddi ve manevi çok ciddi yaptırımlarla karşı karşıya kalacaklardır" ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, bu nedenle tüm taraftarların konuya hassasiyet göstererek takımlarını maç boyunca centilmence desteklemesi istendi. (AA)