Trabzonspor'dan TFF'ye sert tepki

Trabzonspor'dan TFF'ye sert tepki
Trabzonspor'dan TFF'ye sert tepki
Bordo-mavili kulüp, '3 Temmuz' sürecine ilişkin TFF'nin gerekli kovuşturmayı yapmadığını ileri sürerek, Avrupa'daki iki hukuk bürosunun desteğiyle çalışmaların devam ettiği bildirildi.

TRABZON - Trabzonspor'un resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, "Trabzonspor Kulübü'nün devam eden şike sürecinde, hukuka aykırı şekilde haklarından mahrum bırakılmış, maddi ve manevi zarara uğramıştır" ifadelerine yer verildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:
" Türkiye Futbol Federasyonu 2010-2011 sezonunda yapılan şike ile ilgili olarak gerekli kovuşturmayı yapmamıştır. Bu hafta içinde Federasyon başkanının medyada yaptığı açıklamalarla tekrar teyit edildiği üzere şike konusundaki UEFA ve CAS kararları Türkiye Futbol Federasyonu tarafından dikkate alınmamaktadır. Dolayısıyla Türkiye Futbol Federasyonu, UEFA ve FIFA tüzüklerinden doğan üyelik yükümlülüklerini ihlal etmektedir.Trabzonspor Kulübü, UEFA, FIFA, CAS ve İsviçre Federal Mahkemeleri önünde haklarını korumak ve icra etmek amacıyla Avrupa 'daki iki hukuk bürosunun desteğiyle çalışmalarına devam etmektedir." (AA)