Trabzonspor'dan transfer müjdesi

Trabzonspor'dan transfer müjdesi
Trabzonspor'dan transfer müjdesi
Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Köksal Güney, Lazio'nun sağ beki Pedro Luis Cavanda'nın kulübüyle anlaştıklarını, futbolcuyla da imza aşamasına geldiklerini söyledi.

ARNHEM - Köksal Güney, yeni sezon hazırlıkları kapsamında Hollanda'nın Renkum kasabasında kamp yapan Trabzonspor 'un antrenmanından sonra basın mensuplarıyla sohbet etti. Pedro Luis Cavanda'nın transferinin olumlu gittiğini belirten Güney, "Cavanda'nın kulübüyle gerekli imzaları attık. Kendisiyle de sözlü anlaşmamızı sağladık. Bu transferle ilgili bir sorunumuz yok" dedi.

Güney, 3 transfer daha yapmayı planladıklarını ifade ederek, "Bir stoper ve bir forvet takviyesi daha gerçekleştireceğiz. Kaleci Hakan'ın kamptan ayrılmasının ardından bu bölgeye de bir takviye yapma düşüncemiz var. Görüşmelerimiz sürüyor ancak yapacağımız transferler Hollanda kampına katılmayabilir" diye konuştu.

SAKATLIKLARLA İLGİLİ BİLGİ VERDİ

Hollanda kampında kulüp doktoru bulunmadığı için sağlık kurulunda görev yapan Güney, sakat oyuncularla ilgili de bilgi verdi. Deniz Yılmaz'ın ayak başparmağındaki kırıkla ilgili tedavi sürecinin devam ettiğini belirten Köksal Güney, şunları kaydetti:
"Deniz'in sakatlığının ardından bir hafta geçti. 10 gün içerisinde kendisine bir MR çekeceğiz. 3 hafta sonra sahalara dönmesini bekliyoruz. Bourceanu da ise korktuğumuz sakatlık olmadı. Diziyle ilgili bir problem yok. Ancak ayak bileğinde bir ödem mevcut. Trabzon'a döndüğünde şişlik indiği zaman kendisine yeni bir MR çekilecek ve sakatlığıyla ilgili kesin tanı o zaman koyulacak."

Güney, takımla antrenmana çıkan Sefa Yılmaz'ın sakatlığının tamamen geçtiğini, Aytaç Kara'nın ise kendisini iyi hissettiğini ancak tedavi sürecinin devam ettiğini söyledi.

"CARDOZO AMELİYAT OLMAYACAK"

Köksal Güney, belindeki sakatlık nedeniyle ülkesinde tedavi olan Cardozo'nun Trabzon'da takımla çalışmalara katılacağını söyledi.

Oyuncunun sağlık durumuyla ilgili sürekli bilgiler aldıklarını ifade eden Güney, "Tedavisi iyi gidiyor. Cardozo, Trabzon'da takıma dahil olacak. Şu an ameliyatı düşünülmüyor. Trabzon'da gerekli kontrolleri yapacağız" diye konuştu. (AA)