Trabzonspor'dan UEFA'ya 3 Temmuz başvurusu

Trabzonspor'dan UEFA'ya 3 Temmuz başvurusu
Trabzonspor'dan UEFA'ya 3 Temmuz başvurusu
Bordo-mavili kulüp, Fenerbahçe ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) hakkında yaptıkları şikayet başvurusunun reddi ile ilgili, Kontrol Etik ve Disiplin Kurulu'nun gerekçeli kararı göndermesi için UEFA'dan tekrar talepte bulundu.

TRABZON - Trabzonspor Kulübü, 2010-2011 sezonunda Süper Lig 'de Fenerbahçe Kulübü tarafından şike yapıldığının yargı kararıyla sabit olduğunu iddia edip gerekli cezaların verilmemesi gerekçesiyle Fenerbahçe ve TFF hakkında UEFA'ya şikayette bulunmuştu. UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulu, Trabzonspor'un başvurusunu reddetmişti. Kararı temyiz etmek isteyen Karadeniz kulübü, yaklaşık 3 ay önce gerekçeli kararın gönderilmesi için UEFA'ya başvurmuştu.

Mehmet Ekici gerçeği! İşte o madde...

"MAKUL SÜREYİ AŞTINIZ"

Trabzonspor, aradan geçen süreye rağmen gerekçeli kararın gönderilmemesi üzerine tekrar harekete geçti. İsviçre’deki avukatları aracılığıyla dün tekrar UEFA'ya başvuran bordo-mavili kulüp, Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulu’nun red kararının gerekçesini bir kez daha talep etti. Trabzonspor’un başvurusunda, gerekçeli kararın 3 aydır gönderilmemesinin makul süreyi aştığı vurgulandı. Ömür AVCI (DHA)

Trabzonspor'u sırtlayan üçlü