Trabzonspor'dan Volkan Şen açıklaması

Trabzonspor'dan Volkan Şen açıklaması
Trabzonspor'dan Volkan Şen açıklaması
Trabzonspor, Volkan Şen'in ağlayarak sahayı terk etmesiyle ilgili açıklamada bulundu.

Radikal.com.tr - Trabzonspor'un internet sitesinde yer verilen açıklamada Volkan Şen'e tribünden küfür eden taraftarlara yönelik suçlayıcı ifadeler yer aldı. 

"Sayemizde oyundan çıktı, 3 puan aldık"

Adrian'dan tarihi gol

Trabzonspor Avrupa'da bir başka

Kulüp sitesinden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi: 

Dün gece oynanan Çaykur Rizespor maçı sırasında oyuncumuz Volkan Şen ile sözde kendisine taraftar diyen ahlaksız birkaç kişi arasında yaşanan olayların ardından bu açıklamayı yapmak zorunda kaldık.

Sahada mücadele eden oyuncusuna sahip çıkan gerçek Trabzonspor taraftarlarını bu konunun dışında tutuyoruz. Bu davranışı sergileyen bu kişileri ise şiddetle kınıyoruz. Ahlak yoksunu, terbiye almamış sözde taraftar olan bu kişilerle ilgili olay sonrasında tüm kanuni ve hukuki işlemler başlatılmıştır. 6222 sayılı Sporda Şiddeti Önleme Yasası gereği emniyet birimlerimiz hareket geçirilmiştir. Bu davranışları sergileyen kişilerle ilgili ayrıca kulüp olarak üzerimize düşen idari anlamda ne yetki varsa bunların tamamı da kullanılacaktır.

Şu bilinmelidir ki, sahada mücadele eden, üzerinde Trabzonspor formasını taşıyan her oyuncu bizim evladımızdır ve ona yapılan her hareket bize yapılmıştır.

Ancak ne var ki sahada tek işi takımı adına ter dökmek olan futbolcumuzun olay sonrasındaki reaksiyonu, gerek Trabzonspor değerlerine, gerek ise profesyonel futbolculuk anlayışına uymamıştır.

Yönetim kurulumuz en kısa zamanda bu konu ile ilgili bir karar alacak ve kamuoyunu bilgilendirecektir.


Akçay'dan Volkan Şen yorumu

Maçta şok olay ve gözyaşları


Volkan Şen ile yollar ayrılıyor
Kulüpten yapılan bu açıklama ile birlikte yönetim, Volkan Şen'le yollarını ayırma kararı aldı. Müsabakanın tamamlanmasından sonra Kulüp Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, yöneticilerle mini bir toplantı yaptı. Toplantıda Volkan Şen'le yolların ayrılması, tekliflerin değerlendirileceği ve satış listesine konulduğu öğrenildi.
Bu arada Başkan Hacıosmanoğlu'nun özel bir televizyon kanalına yaptığı, "Seyircilerin oyunculara küfür etmesini tasvip etmemiz mümkün değil fakat profesyonel bir oyuncunun, (Bana küfür ettiler, sahadan çıkıyorum) yaklaşımı yakışmaz. Mahallede misket oynamıyorsunuz. Siz orada futbolunuza bakacaksınız. Bu yaklaşımı kabul etmemiz söz konusu değil. Bunu yapan oyuncunun elbette bizim yanımızda yeri yok" diye açıklama yaptığını açıklamasını öğrenen Volkan Şen'in de menajerini arayarak, "Bana kulüp bul" dediği öğrenildi. 

"TEKLİF GELİRSE DEĞERLENDİRİLECEK" 
Kulüp Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun isteğiyle alınan karar sonrası Volkan Şen'e gelecek olan transfer tekliflerinin değerlendirilmesi kararlaştırıldı. Yönetimin Volkan için bir bonservis bedeli belirlemediği ve gelecek tekliflere göre hareket edeceği bildirildi. Volkan Şen'e bu sene tüm maçlarda görev veren teknik direktör Mustafa Akçay'ın ise maçtan sonra yaptığı, "Alkışlayarak Volkan Şen'e destek verdik" açıklamasının yönetimin tavrı ile çeliştiği dikkati çekti. Bu arada Volkan'ın eski takımı Bursaspor'a dönme ihtimalinin yüksek olduğu iddia edildi. 

GÜNEY: VOLKAN'IN BUNDAN SONRA NE VERECEĞİ ŞÜPHELİ 
Trabzonspor Genel Sekreteri Köksal Güney, DHA'ya (Doğan Haber Ajansı) yaptığı açıklamada yaşanan bu tatsız hadiseden dolayı üzgün olduklarını vurgularken şunları söyledi:
"Trabzonspor'da gol kralı olmuş, yüzler kulübüne girmiş insanlara da küfürler edildi. Bunu psikopat ruhlu bir insan isteyerek yapıyor olabilir. Kulübü karıştırmak için yapıyor da olabilir. Bütün bunları göze aldığınızda bu oyuncunun bundan sonra Trabzonspor'a ne vereceği şüphelidir. Bu kulüpte kimlere küfretmediler. Belki adam normal değil ve kulübü karıştırmak için yaptı. İyi giden bir şeye çomak sokmak için yaptı. Ben ilk defa böyle bir şey gördüm. Küfür etmeyi tasvip etmemiz mümkün değil. Bu asla kabul edilemez. Ama maçta beklemesi lazımdı. Biz de küfürler yiyoruz. Bırakıp gidiyor muyuz? Bence sahadan çıkarak arkadaşlarına ve takıma da saygısız yaptı." 

Öte yandan Avrupa Ligi'nde oynanan Dinamo Minsk maçında gördüğü kırmızı kartla 4 maç ceza alan Gustavo Colman'ın cezasının 3 maça düşürüldüğü bildirildi. (Yunus Emre SEL/DHA)