Trabzonsporlu taraftarlar gemi azıya aldı

Trabzonsporlu taraftarlar gemi azıya aldı
Trabzonsporlu taraftarlar gemi azıya aldı
Hakem hatalarını protesto etmek için Federasyon'a siyah çelenk bırakan Trabzonsporlu taraftarlar 'Ermeni Oğuz'a Trabzon'da soykırım' sloganı attı. 'Yasinlerle çıktık yola Ogünler çok yakında' pankartını organizasyon komitesi kaldırttı


İSTANBUL - Trabzonsporlu taraftarlar hakem kararlarından dolayı Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Merkez Hakem Kurulu’nu protesto ederek, TFF binasına siyah çelenk bıraktı.
Levent’teki metro girişinde toplanan 150’den fazla bordo-mavili taraftar, buradan federasyonun binasına doğru sloganlarla yürüyüşe geçti. Çevrede güvenlik önlemi alan polis kordonunun içinde siyah çelenkle birlikte yürüyen taraftarlar, ellerindeki siyah balonları, kırmızı kartları sallayıp, düdük çalarak federasyonu protesto etti.
Trabzonsporlu taraftarlar protesto sırasında "Şampiyon olmamız engellenemez", "Oğuz Sarvan istifa", "Ermeni Oğuz’a Trabzon’da soykırım" şeklinde sloganlar attı.
Taraftarlar ayrıca, "Şampiyonluk önemli değil, senin bu adaletin arenada vermiş olduğun asil ve onurlu mücadelen yeter", "Susmuyoruz temiz bir lig istiyoruz", "Federasyon haksızlık karşısında susma, susup da dilsiz şeytan olma" diye pankartlar taşıdı. Bir grup taraftarın Levent’teki metro istasyonunda açtığı "Türkiye Futbol Fiyaskosu, destek beklemiyoruz köstek olmayın, Mahvetti Hakem Kararları, bana hakemini söyle sana sonucunu söyleyeyim" pankartının altındaki, "Yasinlerle çıktık yola, Ogünler çok yakında" yazısı nedeniyle, organizasyon komitesi uyarı yaparak bu pankartı kaldırttı.
Federasyon binasına yaklaşık 50 metre kala polisler tarafından durdurulan taraftarlardan beş kişi, polis kordonundan geçip federasyon binasının önüne siyah çelenk bıraktı. Burada bir açıklama yapan taraftar temsilcisi Metin Külünk, hataların insanlara mahsus olduğunu bildiklerini ifade ederek şunları söyledi:
"Bu düşüncemize rağmen, dünkü açıklamasında, kararlarda kasıt aranmamasını isteyen TFF’ye Trabzonsporlu olarak soruyoruz; haftalardır sonuca etki eden hakemleri dinlendirmek yerine ’fahiş ve özrü kabul olmayan hatalara ödül verir gibi’ hemen akabinde maçlara verilmesi bir kasıt değil midir? Yok eğer kasıt olmadığına inanıyorsanız neden bu hafta adı geçen hakemlerin hiç birine görev vermediniz. Yoksa görev mi tamamlandı? Aptal değiliz, en az perde arkasında oynayanlar kadar akıllıyız. Eğer hakem camiası veya varsa haince oyuncular, bugüne kadar olumlu tek bir icraatını göremediğimiz federasyon da dahil olmak üzere bilmelidirler ki, bütün karar alıcılarının, gizli emelleri devam ederse ve ettirilirse ihanet zemberekleri içerden çevrilmeye devam ederse, bugünkü kalabalığın binlerce katını, yine burada bulursunuz. Her alanda özellikle haksızlıklara karşı korkunç bir mücadele gücünü içinde taşıyan Trabzonspor camiasına direnemezsiniz. Bugün son bir kere daha yutkunuyoruz. Nefesimizi topluyoruz. Rüzgar ekenlere fırtınamızı asla biçtirmeyeceğiz.” (aa)