Trabzonsporlular TFF'ye yürüyecek

Trabzonsporlular TFF'ye yürüyecek
Trabzonsporlular TFF'ye yürüyecek
Bordo-mavili taraftarlar, Pazar günü saat TFF'nin İstinye'deki binasına yürüyüş düzenleyecek.

Yunus Emre SEL / TRABZON (DHA) - Bordo-mavili taraftarlar, Pazar günü saat 15:00'te 'Adalet için yürüyoruz' adını verdikleri organizasyon ile bir kez daha 'kupa' talebinde bulunacak. Taraftarlar, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören'den CAS'ın vermiş olduğu karar karşısında 2010-2011 şampiyonluk kupasının Trabzonspor'a verilmesini talep edeceklerini belirttiler. Yürüyüşe İstanbul 'daki taraftarların yanı sıra Trabzon'dan da otobüslerle gidecek taraftarların da destek vereceğini açıklanırken, diğer takım taraftarlarına da çağrıda bulunuldu.

Hacıosmanoğlu: Biz fare değiliz ki...


"BAŞKANA YAPILANIN KABUL EDİLİR YANI YOK"

Trabzonspor Taraftarlar Birliği Başkanı Adem Sögüt, Fenerbahçe maçı sonrası Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'na yapılan saldırının kabul edilebilir bir yanı olmadığını belirterek, "Trabzonspor Kulübü başkanı sadece bir isim değildir. Bu camiayı temsil eden en önemli simgelerden biridir. Ona yapılan bu saygısızlığı kınıyoruz. Her zaman camia olarak kulüp başkanımızın arkasındayız. Ayrıca kaptanımız Onur Recep Kıvrak'ı da, Trabzonspor'a yakışır bir şekilde dik durduğu için ayrıca kutluyoruz. Göğsümüzü kabarttı ve gurur duyduk. Trabzonspor taraftarları için Onur sadece bir futbolcu ismi değildir. Bunu bir kez daha gösterdi" dedi.

KARA: SPARTALI GİBİ SAVAŞTIK

Yönetici Engin Kara, Fenerbahçe maçının ardından yaşanan olaylarla ilgili sosyal medyada açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin dört bir yanından taraftarlarının arayıp kendilerine destek verdiğini vurgulayan Engin Kara, Taraftarlarımız onurlu duruşumuzu takdire şayan buldu. Trabzonlu duruşunu sergilediğimiz için Saraçoğlu Stadı'nda 20 Spartalı gibi savaştık. Kimseye ödün vermedik. Maalesef bazı sivil toplum örgütlerimizden bu saate kadar bir tepki açıklaması gelmemesi manidardır. Şunu bilsinler ki biz herkese yeteriz. Bizim arkamızdaki güç Allah'ın ve taraftarlarımızın gücüdür. Türkiye'nin dört bir tarafından arayıp dik duruşumuz için teşekkür ediyorlar" ifadelerini kullandı.

Hami Mandıralı'dan oyunculara övgü

Başkan'dan TFF'ye 'kupa' çıkışı