Trabzonspor'un hedefi final

Trabzonspor'un hedefi final
Trabzonspor'un hedefi final
Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı Abdi Serdar Üstünsalih, UEFA Avrupa Ligi 2. Turu'ndaki Napoli eşleşmesi hakkında, "Rakip farketmez. Amacımız final oynamak" dedi.

"SOĞUK İKLİM TAKIMI İSTEMİYORNDUK"

İsviçre'deki kura çekimine katılan Abdi Serdar Üstünsalih, Napoli'yi yakından tanıdıklarını belirterek, "Napoli, Trabzon'a çok benzeyen bir şehir. İtalya 'nın önemli bir takımı. Bir şehir takımı. Biz de Trabzon'un takımıyız. Amacımız finale yürümek. Rakip ismi bu hedef yolunda farketmiyordu bizim için. Çıkıp futbolumuzu oynayıp Varşova'ya tekrar gitmek istiyoruz. Legia maçı için Varşova'ya soğuk bir havada gittik. Bu kez sıcak bir Mayıs gününde Varşova'ya gitmek istiyoruz. Kura öncesinde soğuk iklim takımı olsun istemiyorduk" ifadelerini kullandı.

"İTALYAN TAKIMLARINI TANIYORUZ"

Üstünsalih, "İtalyan takımlarını tanıyoruz. Performans olarak da bize benzeyen bir rakip çektik. Eşleşmeden inşallah alnımızın akıyla çıkarız" diye konuştu.

"NAPOLI DE ZOR BİR KURA ÇEKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORDUR"

Kulüp Genel Sekreteri Köksal Güney, İtalyan temsilcisiyle eşleyerek zorlu bir kura çektiklerini ancak bunun teslim olacakları veya yenilgiyi kabul edecekleri anlamına gelmediğini belirtti.

"Sadece zorlu bir kura çektiğimizi söylüyoruz" diyen Güney, şunları kaydetti:
"Trabzonspor tarihinde, son iki yılda da Avrupa kupalarında önemli başarılar yakalamıştır. 'Yenilmez' dendiği zaman Barcelona'yı Liverpool'u yakın zamanda da Inter'i Şampiyonlar Ligi'nde yenmiş, Aston Villa'yı elemiştir. Trabzonspor, zorlukların altından kalkabilecek bir takımdır. Elimizden geleni yapacağız. Tur şansımız vardır. Napoli de başarılarımıza baktığında zor bir kura çektiğini düşünüyordur. Napoli karşısında turu geçerek yine bir ses getirmek istiyoruz."

Grup maçlarında soğuk hava şartlarında mücadele ettiklerini ifade eden Güney, Şubat ayında İtalya'nın güneyinde oynayacakları karşılaşmada daha iyi hava şartları bulabileceklerini sözlerine ekledi. (AA / DHA)