Trabzonspor'un Hollanda kampı kadrosu

Trabzonspor'un Hollanda kampı kadrosu
Trabzonspor'un Hollanda kampı kadrosu
Yeni sezon hazırlıkları için Hollanda'nın Arnheim kentine hareket eden Trabzonspor'un kafilesinde 30 futbolcu yer aldı. Bordo-mavili takımın yeni teknik direktörü Şota Arveladze, "18 sene değil de 18 ay olmuş gibi. İnşallah her şey güzel geçer" dedi.

TRABZON - Bordo-mavili takım, yeni sezon hazırlıkları için bugün saat 12.30'da Trabzon'dan THY'ye ait özel uçakla Düsseldorf'a hareket etti. Trabzonspor'un daha sonra karayoluyla kamp yapılacağı Hollanda'nın Arnhem şehrine geçeceği bildirildi.

4 YABANCI YER ALMADI

Kafilede, ülkesi Paraguay'da tedavi olan Oscar Cardozo, kulübe sıtma raporu gönderdiği için 6 Temmuz'a kadar izinli olan Waris, 6 Temmuz'a kadar izin alan Carl Medjani ve 9 Temmuz'a kadar izinli olan Stephane Mbia yer almadı.

YENİ TRANSFERLER DE GİTTİ

Teknik direktör Şota ile yardımcılarının yanı sıra yeni transferler Alper Uludağ, Okay Yokuşlu, Hakan Arıkan ve 1461 Trabzon'dan kadroya dâhil edilen Ali Han Tunçer de kafilede yer aldı.

14 Temmuz'a kadar ilk kamp etabını sürdürecek olan Trabzonspor, ardından Trabzon'a dönerek UEFA Avrupa Ligi 2'inci ön eleme maçını oynayacak.

"TRABZON BENİM EVİM"

Trabzonspor'da Ersun Yanal'ın sözleşmesinin karşılıklı olarak feshedilmesinin ardından 2 yıllık anlaşma sağlanan Şota Arveladze, uçuş öncesi havalimanında kısa bir açıklama yaptı. Trabzon'da olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Arveladze, "Çok mutluyuz tabi ki. Aradan bayağı zaman geçti. 18 sene uzun bir süre ama bu kadar uzun olduğunu hissetmedim. Çünkü bende onları sevdiğim için sevdiğin insanlardan uzak kalamıyorsun. Sanki ilk geldiğim günden buyana bu kadar zaman geçmemiş. 18 sene değil de 18 ay olmuş gibi. İnşallah güzel geçer her şey ve herkes memnun olur. Trabzon benim evim tabi ki. Şüphesiz çok sevdiğim bir yer. Trabzon'un havası da belli. Hedefimiz belli. Onda bir soru işareti yok. Ani oldu, hoca son günde ayrıldı. Ona da başarılar dilerim" ifadelerini kullandı. Fatih TURAN (DHA)