"Trabzon'u eleyen G.Saray'ı da eler"

"Trabzon'u eleyen G.Saray'ı da eler"
"Trabzon'u eleyen G.Saray'ı da eler"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Edip Uğur, Türkiye Kupası'ndaki Galatasaray-Balıkesirspor eşleşmesini değerlendirdi.

BALIKESİR (AA) - Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı da olan Ahmet Edip Uğur, partisinin İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, kupada yoluna devam eden Balıkesirspor'a güvendiğini söyledi.

Geçen sezon kupada Galatasaray 'a elenen kırmızı-beyazlıların, bu kez rakibini saf dışı bırakacağına inandığını dile getiren Uğur, şöyle konuştu:
"Galatasaray'ı bu kez eleyeceğiz. Trabzonspor'u eleyen, Galatasaray'ı da eler. 'Dört Büyükler'den üçü elendi. Beşiktaş , Fenerbahçe ve Trabzonspor, tura veda etti. Galatasaray penaltılarla geçti. Galatasaray'ı da inşallah biz eleyeceğiz. Kupayı da alırız inşallah. Galatasaraylıyım ama Balıkesirspor'un kazanmasını istiyorum. Maç İstanbul 'da olacak. Keşke burada oynansaydı. Şansımız daha fazla olurdu."

Uğur, Balıkesir Atatürk Stadı'nda ışıklandırma çalışmalarının hızla devam ettiğini sözlerine ekledi.

"BU YIL SIRA BİZDE"

Balıkesirspor Kulübü Başkanı Tuna Aktürk, kupada geçen yıl olduğu gibi sarı-kırmızılı ekiple eşleştiklerini ve karşılaşmayı deplasmanda oynayacaklarını söyledi.

Kupanın 5. turuna, "Dört Büyükler"den sadece Galatasaray'ın geçebildiğini dile getiren Aktürk, şöyle konuştu:
"Geçen yıl 4. turda karşılaştık ve deplasmanda kaybettik. İyi bir takım olduğumuzu, oynadığımızda neleri başarabileceğimizi gösterdik. Geçen yıl Galatasaray bizi elemişti. Bu yıl sıra bizde. İnşallah kazanır ve turu geçen taraf oluruz. Kupada gruplara kalmayı istiyoruz."