Trabzon'un hakem öfkesi

Trabzonspor'un ilk yarının son maçında sahasında Gençlerbirliği'ne 3-1 mağlup olması, son haftalardaki çıkışla şampiyonluk için umutlanan Bordo-Mavili camiada şok etkisi yarattı.

TRABZON - Trabzonspor'un ilk yarının son maçında sahasında Gençlerbirliği'ne 3-1 mağlup olması, son haftalardaki çıkışla şampiyonluk için umutlanan Bordo-Mavili camiada şok etkisi yarattı. Maçtan sonra konuşan Bordo-Mavili yöneticiler ise hakem Muhittin Boşat'ın çok kötü bir yönetim gösterdiğini ileri sürdü. Genel Sekreter Yusuf Ziya Yılmaz, "Hakem bir penaltımızı ve bir golümüzü vermedi. Yan hakem Serkan Ok, Gençlerbirliği futbolcularının ofsaytlarını kaçırdı. Erdinç'in attığı golü saymadı ve hemen ardından da üçüncü golü yedik. Hakem biraz dikkatli yönetim gösterseydi, bu maçtan galibiyetle de ayrılabilirdik. Sonuç en azından beraberlik olurdu" derken, Kenan Sönmez ise, "Çok büyük umutlar beslediğimiz bir maçta, hakemin yanlış düdükleri mağlup olmamıza neden oldu. Yönetim olarak görevi devrederken, en azından galibiyetle veda etmek isterdik" diye konuştu.
Maçın uzatma dakikalarında Gençlerbirliği kalesinde tartışılan bir pozisyona imza atan Erdinç Yavuz, "Topa kafayla vurdum, kaleci çıkardı. Bir kez daha vurduğumda, top kalecinin altında kaldı ama o da çizginin içindeydi. Hakem golü vermedi ve biz itiraz ederken, Gençlerbirliği üçüncü golünü attı. Bize yazık değil mi? Ayrıca gereksiz bir sarı kart verildi. Cezalı duruma düştüm" dedi. Kaptan Fatih, "Hakemler artık bana atılan tekmeleri normal karşılamaya başladı. Galatasaray maçından sonra, Gençlerbirliği önünde de çok darbe aldım. Bunlara faul bile çalınmak istenmedi. Bu tutumu anlamakta zorlanıyorum" diye sitem etti.
Trabzon, 3-1'lik Gençlerbirliği yenilgisinin ardından tatile çıktı. Bordo-Mavili futbolcular 2 Ocak'ta toplanacak ve Belek'te Gloria Verda Golf Otel'de 18 Ocak tarihine kadar kamp yapacak. Trabzonspor burada Efes Cup'a katılacak. 11 Ocak'ta başlayıp, 17 Ocak'ta sona erecek olan turnuvada Trabzon-spor, PSV Eindhoven ve Kaiserslautern ile aynı grupta mücadele edecek.
'Taraftarımızdan özür dileriz'
Teknik direktör Semercioğlu, maçın genel değerlendirmesini yaparken, "Tüm taraftarlarımızdan özür diliyoruz. İlk yarının son maçında onlara bir galibiyet hediye etmek isterdik, olmadı. Ben, hakemler hakkında konuşmama kararı aldım. Çünkü konuştukça daha çok hata yapıyorlar" şeklinde konuştu. Semercioğlu göreve devam edip etmeyeceklerini yeni gelecek yönetimin tayin edeceğini vurgularken de, "Biz görevde bulunduğumuz süre içinde işimizi en iyi şekilde yapmaya çalıştık. Başarılı olduğumuzu da düşünüyorum" diyerek sözlerine son noktayı koydu. (Spor Servisi)