"Trabzon'un kupası F.Bahçe'nin müzesinde"

"Trabzon'un kupası F.Bahçe'nin müzesinde"
"Trabzon'un kupası F.Bahçe'nin müzesinde"
CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu, katıldığı panelde, "Trabzonspor ne kadar büyük bir kulüp ki bir kupası da Fenerbahçe müzesinde duruyor", dediğini, bir milletvekili arkadaşının da bu sözlerini hapishanede ziyaret ettiği Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a ilettiğini söyledi.

Trabzonspor'un taraftar grubu Tayfa, 3 Temmuz 2011 tarihinde başlayan şike operasyonun üçüncü yıl dönümünde, 'Asla geri durma' paneli düzenledi. Akçaabat Kültür Parkı'ndaki toplantı salonunda yapılan panele CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canailoğlu, Trabzonspor Hukuk Kurulu avukatları Hakan Orhan ve Nusret Yılmaz'la çok sayıda taraftar katıldı.

Malouda'ya sürpriz teklifler


Bordo-mavili camianın hakkını savunduğunu belirtirken Milletvekili Canalioğlu, "Şike sürecinde bir kararla ilgili olarak, (Bu hukuk skandalıdır) dedim. Altına bir kişi, (Sen genel başkanla beraber Aziz Yıldırım'ı ziyarete gittin) diye yazmış. (Ben gitmedim, gitmem de. Gittiğimi ispat et, milletvekilliğini bırakacağım) dedim. İki üç milletvekili arkadaşımız cezaevlerinden sorumlu olduğu için Aziz Yıldırım'a ziyarette bulunuyor. Aziz Yıldırım, (Şu Canalioğlu var ya ona söyleyin, dikkat etsin kendine) diyor. Milletvekili arkadaşımız Veli Ağbaba'da Aziz Yıldırım'a, (Canalioğlu bir şey söylemiyor. Sadece, Trabzonspor ne kadar büyük bir kulüp ki bir kupası da Fenerbahçe 'nin müzesinde duruyor) diye konuşuyor" ifadelerini kullandı.

" TÜRKİYE 'DE GÜCÜN ÜSTÜNLÜĞÜ VAR"

2010-2011 sezonu şampiyonluk kupası hakkında konuşan Volkan Canaliloğlu, "Türkiye'de ne yazık ki gücün üstünlüğü var, hukukun üstünlüğü değil. Nasıl ki Trabzon'da ve İstanbul 'da yürüdük, aynı şekilde sesimizi gür çıkarmamız lazım. Bir de biz hep Fenerbahçe'ye yüklendik, (kupamız onda) dedik. Halbuki kupa başka yerlerde, ama Futbol Federasyonu'na yüklenmedik. Hakkımızı federasyonda aramamız lazım" dedi.

'Trabzonlu Messi' A takımda


AVUKAT ORHAN: DONKİŞOTLAR GİBİYİZ

Avukat Hakan Orhan, birçok alanda hukuk mücadelesi verdiklerini vurgulayarak, "Trabzonspor olarak yel değirmenlerine karşı savaş veren adeta Donkişotlar gibiyiz. Sadece Fenerbahçe'ye karşı mücadele etmiyoruz. Karşımızda siyaset var, sermaye var. Adeta günümüzde tapılan ne kadar şey varsa hepsi şu anda karşımızda" şeklinde konuştu.

Avukat Nusret Yılmaz ise mücadeleye yılmadan devam edeceklerini belirterek, "Eğer siz bunu sadece bir kupa mücadelesi olarak görürseniz ve sonunda kaybedilmesi muhtemel bir mücadele olarak algılarsanız, bu yola çıkmanızda hiçbir fayda olmayacaktır. Mücadele azmini kaybetmemek lazım. İstenilen sürece yaymak, sürece yayarak kendilerine avantaj sağlamak, bu sürede karşındaki bıkkınlaştırmak ve mücadele azmini kırmaktır. Eğer biz bu süreç içerisinde gerekli direnci göstermezsek hak eden, hak ettiği halde kazanan biz değil başkaları olur" yorumunda bulundu. Yunus Emre SEL (DHA)

Trabzon'dan G.Saray'a bir oyuncu daha