'Trafik tam bir kabustu'

'Trafik tam bir kabustu'
'Trafik tam bir kabustu'
Premier Lig takımlarından Hull City'nin İskoçyalı kalecisi Allan McGregor, katıldığı bir İngiliz TV programında İstanbul ve Beşiktaş günlerini anlattı.

Allan McGregor, 11 yıllık formasını giydiği Glasgow Rangers yaşadığı maddi zorluklardan dolayı alt lige düşürülünce bedelsiz bir şekilde Beşiktaş 'a transfer olmuştu. 2012-2013 sezonunda Samet Aybaba'lı Beşiktaş'ın kalesini koruyan McGregor, yediği hatalı goller nedeniyle Türk basınında gündem olmuş, hatta siyah-beyazlı taraftarlar tarafından protesto bile edilmişti. Sezon sonunda 1.8 milyon euro karşılığında Hull City'ye transfer olan McGregor, İstanbul günlerini unutamadığını söyledi.

Tecrübeli kaleci, "İstanbul benim için çok iyi bir deneyim oldu. Ayrıca İstanbul çok güzel bir şehir. Orada en çok etkilendiğim şey trafikti. İstanbul'da trafik tam bir kabustu. Ben Londra trafiğini kötü sanırdım, ta ki İstanbul trafiğini görene kadar. İnsanlar ise çok yardımsever ve iyiler" dedi.

Beşiktaş'taki takım arkadaşları hakkında da konuşan McGregor, "Takımda iyi bir arkadaşlık ortamı vardı. İngilizce konusunda sıkıntı yaşıyorduk. İngilizce çok konuşan yoktu. Sadece bazı yabancı oyuncular ve Türk kökenli olup başka ülkelerde doğan oyuncular iyi derece İngilizce biliyordu" dedi.

Türk futboluna da değinen Allan McGregor, "Bence Türk futbolunun standartları çok iyi. Tabii ki bir Premier Lig olamaz sonuçta. Premier Lig dünyanın en iyisi, ama Türkiye 'de de kaliteli takımlar ve futbolcular var. Türk liginde futbol bize göre daha yavaş oynanıyor. Belki iklim koşullarından dolayı böyle olabilir" diye konuştu.

"Beşiktaş'ı neden seçtin?" sorusuna ise McGregor, "11 yıl sonra Rangers'tan ayrılmak zordu. Fulham'dan da teklif vardı, ama değişik bir tecrübe olmasından dolayı ve tıpkı eski takımım Rangers gibi her yıl kendi liginde şampiyonluk kovalayan ve düzenli Avrupa kupalarında mücadele ettiği için Beşiktaş'ı seçtim" yanıtını verdi. Sercan SAPANATAN (DHA)