'Transfer aceleye gelmez'

Fenerbahçe'nin yeni teknik patronu Christoph Daum, gelecek sezon için çalışmalara başladı. Yardımcılarıyla birlikte bir transfer listesi hazırlayan Daum'un bu listeyi önümüzdeki günlerde yönetime sunacağı bildirildi.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe'nin yeni teknik patronu Christoph Daum, gelecek sezon için çalışmalara başladı. Yardımcılarıyla birlikte bir transfer listesi hazırlayan Daum'un bu listeyi önümüzdeki günlerde yönetime sunacağı bildirildi. Transfer konusunda açıklama yapan Alman çalıştırıcı, "Transfer için hiç acele etmiyoruz. Alabileceğimiz değil, bize faydalı olacak oyuncuları transfer edeceğiz. Transferlerimiz hem kaliteli, hem de Fenerbahçe'ye yakışır oyuncular olacak, bundan kimsenen kuşkusu olmasın. Bunun için çalışmalarımız sürüyor" dedi.
Slovakya Milli Takımı'nın orta saha oyuncusu Janocko, önceki gece Milli Takım'a karşı sergilediği oyunla Fenerbahçeliler'in beğenisini kazanırken, şimdi gözler Daum'a çevrildi. Alman teknik adamın, Austria Wien'den talebesi olan bu futbolcu için devreye girip, ikna etmek için uğraş vereceği öğrenildi.
Tuncay: Gitmiyorum
Inter'in de göz koyduğu, Ümit Milli Takım ve Fenerbahçe'nin genç futbolcusu Tuncay, kendisine yapılan tekliflerin gurur verici olduğunu ama takımından ayrılmayı düşünmediğini söyledi. Tuncay, "Fenerbahçe'ye olan borcumu henüz ödemedim. Bu yıl şampiyonluğu kimseye kaptırmayacağımızı biliyorum ve istiyorum ki bu şampiyonlukta benim de payım olsun. Yeni hocamızla birlikte bu sevinci yaşayacağız. Taraftarımıza ve camiamıza büyük acılar çektirdik, şimdi bu acıları dindirme zamanı" dedi.
Teknik Sorumlu Oğuz Çetin döneminde kadro dışı bırakılan 5 futbolcudan biri olan Yusuf Şimşek, yeni sezona umutla bakıyor. Takımın başına Christoph Daum'un gelmesi ile birlikte umutlanan ve futbol yaşantısında yeni bir sayfa açmak isteyen Yusuf, "Artık her şey geride kaldı. Ben Fenerbahçe adına beş kuruş para istemeden imza attım. Ama yöneticiler, beni kadro dışı bıraktı. Şimdi affedilmem için bekliyorum" diyerek yeni teknik kadroya ve yönetime mesaj gönderdi.