Transfer çılgınlığı! 248 futbolcu...

Transfer çılgınlığı! 248 futbolcu...
Transfer çılgınlığı! 248 futbolcu...
PTT 1. Lig'de mücadele eden 18 takım, birinci transfer döneminde 248 futbolcu alırken, 246 oyuncuyla yollarını ayırdı.

ANKARA - Türkiye liglerinde 2014-2015 sezonu öncesi, 10 Haziran Salı günü startı verilen Futbol Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) Uluslararası Transfer Eşleştirme Sistemi (birinci transfer dönemi) dün gece kapandı.
PTT 1. Lig takımları, 6 Ocak 2015'te başlayıp 2 Şubat 2015'te bitecek ara transfer dönemine kadar ligde mücadele edecekleri kadrolarını son şeklini verdiler.

Ligdeki 18 takım, birinci transfer döneminde 248 sporcuyu renklerine bağladı, 246 oyuncuyla ise yollarını ayırdı. Birinci transfer dönemini en hareketli geçiren takım Adana Demirspor oldu. Kadrosunun neredeyse tamamını değiştiren ekip, 17 futbolcuyla anlaşırken, bir önceki sezondan 26 futbolcusu ile vedalaştı. Bu dönemde en az hareketlilik ise Adanaspor'da yaşandı. Kadrosuna 9 futbolcu dahil eden Adana ekibi, sadece 5 futbolcusu ile yollarını ayırdı.

Birinci transfer döneminin sona ermesinin ardından PTT 1. Lig takımlarının kadrolarına kattıkları ve gönderdikleri oyuncular şöyle:

- Adanaspor
Gelenler (9): Atilla Koca (Kayseri Erciyesspor), Joao Luiz Vieira (Maritimo), Murat Yılmaz (İstanbul Başakşehir), Fevzi Özkan (İstanbul Başakşehir), Tevfik Altındağ (FSV Frankfurt), Olcay Turhan (Arminia Bielefeld), Abdullah Karmil (Trabzonspor), Ozan Talha İşeleyen (Şanlıurfaspor), Sabit Hakan Yılmaz (Turgutluspor).
Gidenler (5): İzzet Yıldırım (Elazığspor), Günay Güvenç (Mersin İdmanyurdu), Uche Kalu (Çaykur Rizespor), Fatih Karademir (Gümüşhanespor), Ahmet Bahçivan (Diyarbakırspor).

- Adana Demirspor
Gelenler (17): Alaattin Tosun (İstanbul Başakşehir), Beykan Şimşek (Fenerbahçe-kiralık), Abdulkerim Bardakçı (Torku Konyaspor-kiralık), Oğuz Han Aynaoğlu (Bursaspor-kiralık), Hakan Söyler (serbest), Erkan Ferin (serbest), Tolga Özgen (serbest), Hüseyin Kala (Kayseri Erciyesspor), Fazlı Kocabaş (Kayseri Erciyesspor), Serdar Kulbilge (serbest), Joseph Larweh Attamah (Tema Youth), Hurşut Meriç (Çaykur Rizespor), Şaban Özel (Sivasspor), Ali Tandoğan (Mersin İdman Yurdu), Cumali Bişi (Çaykur Rizespor-kiralık), Özgür Can Özcan (Tavşanlı Linyitspor), Tayfur Bingöl (Gençlerbirliği-kiralık),
Gidenler (26): Kulüp, Ferhat Çökmüş, Emre Selen ve Mesut Saray'ın dışındaki 26 futbolcusu ile yollarını ayırdı.

- Elazığspor
Gelenler (11): Berk Yıldız ( Galatasaray -kiralık), Birol Hikmet, Çağlayan Alpsatan (Osmanlıspor), Erdinç Yavuz, İzzet Yıldırım, Mehmet Çakır (Ankaragücü), Murat Kalkan, Murat Kayalı (Gaziantep Büyükşehir Belediye), Murat Tosun, Onur Güney (Şanlıurfaspor), Javid Imamverdiyev (Neftçi Bakü).
Gidenler (20): Deniz Aslan, Hakan Söyler, İbrahim Kaş, Marvin Zeegelaar, Ognjen Vranjes, Özgür Özkaya, Pape Habip Sow, Serdar Özkan, Tidiane Sane, Victor Vitolo, Deniz Yılmaz, Erol Erdal Alkan, Onur Ayık, Serdar Gürler, Zülküf Özer, Ali Gutda Gökdemir, Batuhan Karadeniz, Çağlar Birinci, Mehmet Nas, Tanju Kayhan.

- Antalyaspor
Gelenler (18): Murat Sözgelmez (Balıkesirspor), Sezer Badur (Şanlıurfaspor), Önder Turacı (Şanlıurfaspor), Adem Alkaşi (Boluspor), Serkan Atak (Osmanlıspor), Arif Şahin (Samsunspor), Sakıb Aytaç (TKİ Tavşanlı Linyitspor), Şahin Aygüneş (Trabzonspor), Oğuz Mataracı (Fenerbahçe-kiralık), Berk İsmail Ünsal (Galatasaray-kiralık), Metincan Cici (Fenerbahçe), Çağrı Yarkın (Boluspor), Gökhan Karadeniz (Trabzonspor-kiralık), Petr Janda (Denizlispor'da kiralıktı), Lokman Gür (Osmanlıspor'da kiralıktı), Hüseyin Atalay (Karşıyaka'da kiralıktı), Emre Torun (1461 Trabzonspor'da kiralıktı), Osman Çelik (Manavgatspor'da kiralıktı).
Gidenler (15): Köksal Yedek (Gaziantep Büyükşehir Belediyespor), Hakan Arıkan, (Kayserispor), İbrahim Dağaşan (Kayserispor), Semih Şentürk (İstanbul Başakşehir), Giray Kaçar (Çaykur Rizespor), Murat Duruer (Çaykur Rizespor), Serkan Balcı (Mersin İdman Yurdu), Gökçek Vederson (Mersin İdman Yurdu), Sidney Cristiano Dos Santos Melih Gökçek (Mersin İdman Yurdu), Abdurrahman Kuyucu (TKİ Tavşanlı Linyitspor), Musa Nizam (Trabzonspor), Uğur İnceman (Torku Konyaspor), Emre Güngör (Kardemir Karabükspor), Eyong Enoh (Standart Lüttıch), Natxo Insa (feshedildi).

- Boluspor
Gelen (17): İshak Çakmak (Konyaspor), Serkan Yalçın (Akhisarspor), Serkan Şirin (Ankaragücü), Özkan Karabulut (Gençlerbirliği), Mehmet Kuruoğlu (Trabzonspor), Kibong (Konyaspor), Bilal Gülden (Kayserispor), Erdi Yokuşlu (Çanakkalespor), Ahmet Kulabaş (Almanya Burghausen), Nurettin Kayaoğlu (Kayserispor), Kenan Şahin (Ankaraspor), İsa Demir (İveç 2. Lig Sreyanka), Ali Dere (Konyaspor), Giorgi Rekhviashvili (Gürcistan 1. Lig Takımı Lig Chikhura), Aleksandar Prijovic (İsveç 1. Lig Djurgardes), Deniz Aslan (Elazığspor) ve Barış Odabaş (Almanya'nın FSV Fernwald)
Giden (22): Adem Alkaşi (Antalyaspor), Atacan Öztürk (Alanyaspor), Fırat Kocaoğlu (Aydınspor), İskender Alın (Bucaspor), Ali Güzeldal (Orduspor), Fatih Gül (Yeni Malatyaspor), Alican Karadağ (Giresunspor), Mustafa Kayabaşı (Hatayspor), Alp Ergin (Osmanlıspor), Abdulkadir Kayalı (Gaziantepspor), Emrah Metoğlu (Osmanlıspor), Cemil Vatansever (Alanyaspor), Orhun Öztürk (Erzurum Belediyespor), Hakan Arslan (Şanlıurfaspor), Toga Değirmenci (Kayseri Şekerspor), Daniel Zlatkov (Bulgaristan 1. Lig takımlarından Botev Plovdiv), Nikolay Dimitrov (Manisaspor), Çağrı Yarkın (Antalyaspor), Jimmy Dixon (Takımı yok), Haluk Türkeri (Menemen), Atabey Çiçek (Hacettepespor-kiralık), Samet Eker (Takımı yok)

- Kayserispor
Gelenler (11): Turgut Doğan Şahin (Trabzonspor), Berkay Değirmencioğlu (Fenerbahçe-kiralık), Anıl Taşdemir (Trabzonspor), Hakan Arıkan (Antalyaspor), Serkan Kurtuluş (Gençlerbirliği), Ahmet Özcan (Lausanne Sports), Cem Ekinci (Seligenporten), Cemil Adıcan (Samsunspor), Umut Kaya (Menemen Belediyespor), İbrahim Dağaşan (Antalyaspor), Mehmet Eren Boyraz (Adana Demirspor),
Gidenler (9): Engin Bekdemir (Çaykur Rizespor), Ertuğrul Taşkıran, Levent Gülen, Sefa Yılmaz (Trabzonspor), Pablo Mouche (Palmeiras), Sinan Bolat (Galatasaray), Vanek (Viktoria Plzen) Samed Ali Kaya (Sebat Proje Trabzon Akçaabat-kiralık), Nurettin Kayaoğlu (Boluspor)

- Gaziantep Büyükşehir Belediyespor
Gelenler (17): Atilla Özmen (Samsunspor), Foluwa Shola Ameobi (Newcastle United), Mehmet Nas (Elazığspor), Muhammed Demirci ( Beşiktaş ), Köksal Yedek (Antalyaspor), Vagıf Javadov (İnter Bakü), Rahman Hacıyev (FK Bakü), Gökay Iravul (Fenerbahçe), Salih Sefercik (Orduspor), Özgür Öçal (Adana Demirspor), İbrahim Kaş (Elazığspor), Josef Çınar (Kayseri Erciyespor), Çağdaş Atan (Akhisar Belediyespor), Emir Korubeyi (Erzincanspor), İlker Avcıbay (Kasımpaşa), Sertan Vardar (Akhisar Belediyespor), Wissem Ben Yahıa (Mersin İdman Yurdu).
Gidenler (15): Ali İmren, Mahmut Boz (Eskişehirspor), Ali Sakal (Yeni Malatyaspor), Cihan Can (Giresunspor), Erhan Şentürk (Kocaeli Birlikspor), Ferit Cömert (Yeni Malatyaspor), Onur Kalafat (Yeni Malatyaspor), Ramazan Altıntepe (Kocaeli Birlikspor), Tolga Özgen (Adana Demirspor), Murat Kayalı (Elazığspor), Izu Azuka, Ercan Çapar (Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor), İsa Akgöl (Göztepe), Serdar Deliktaş (Albimo Alanyaspor), Oussou Konan (HJK Helsinki).

- Şanlıurfaspor
Gelenler (12): Bora Körk (Kardemir Karabükspor), Veli Kızılkaya (Adanaspor), Hüseyin Tok (İstanbul Başakşehir), Kenan Karışık (Fethiyespor), Rodrigo Tello (Elazığspor), Ekrem Dağ (Gaziantepspor), Abdulkadir Özgen (Sivasspor), Gökhan Aslan (Trabzonspor-kiralık), Göksu Alhas (Trabzonspor-kiralık), Abdulkadir Özdemir (Trabzonspor-kiralık) Serdar Özbayraktar (Gaziantepspor), Hüsnü Başkurt (Manisaspor).
Gidenler (12): Mehmet Ozan Tahtaişleyen (Adanaspor), Sezer Badur (Antalyaspor), Onur Güney (Elazığspor), Mustafa Aşan (Karşıyaka-kiralık), Yusuf Akyel (Altınordu), Berkin Kamil Aslan (Bucaspor), Abdulhamit Yıldız, Ömer Aysan Barış, Nahir Oyal, Matiyes Mette, Banahane, Sankoh.

- Altınordu
Gelenler (11): Rıza Efendioğlu (Balıkesirspor), Yusuf Akyel (Adana Demirspor), Berkay Samancı (Bucaspor), Serkan Göksu (Galatasaray), Göksu Türkdoğan (Osmanlıspor), İbrahim Yılmaz (İstanbul Başakşehir), Koray Kaçınoğlu (Köln), Yusuf Abdioğlu (Nazilli Belediyespor), Muhammet Yürükuslu (Torku Konyaspor), Erdoğan Yeşilyurt (Duisburg), Tolgahan Acar (Adanaspor).
Gidenler (12): Hasan Çelebi (Kızılcabölükspor), Barış Türkmen (FBM Makina Balçova Yaşamspor), Melihcan Yağcı (Tirespor 1922-kiralık), Furkan Tuşik (Bayrampaşa-kiralık), Murat İrişli (FBM Makina Balçova Yaşamspor-kiralık), Olgay Coşkun, Samet Göker, Özkan Toprak (Keçiörengücü), Gökhan Karadeniz (Trabzonspor), Mert Hakan Yandaş (FBM Makina Balçova Yaşamspor), Gökhan Öztürk, Doğan Karakuş (Bandırmaspor).

- Bucaspor
Gelenler (8): Hüseyin Tokmak (Galatasaray), İskender Alın (Boluspor), Bilal Akgüvercin (RW Erlinghausen), Jebrin (Trabzonspor), Berkin Kamil Arslan (Şanlıurfaspor), Emin Aladağ (Akhisar Belediyespor), Erkan Taşkıran (Akhisar Belediyespor), Gökhan Sinanoğlu (Yeni Malatyaspor).
Gidenler (9): Taylan Antalyalı (Gençlerbirliği), Berkay Samancı (Altınordu), Hakan Çinemre, Ricketts, Ziya Aydın, Okan Alkan (Balıkesirspor), Emre Balak, Volkan Özcan, Hüseyin Bilican

- Denizlispor
Gelenler (10): Erçağ Evirgen (Adana Demirspor), Veli Acar (Mersin İdmanyurdu), Andonov (PFC Beroe Stara Zagora), Fatih Çakır (Yeşil Bursa), Hakan Ateş (Akhisar Belediyespor), Genkov (Levski Sofya), Burak Karaduman (Karşıyaka), İsmail Şahmalı (Osmanlıspor), Gökhan Dinçer (Akhisar Belediyespor), Emrah Bozkurt (Mersin İdmanyurdu).
Gidenler (13): Arif İsayev, Bajram Fetai, Barış Örücü, Kahe (Karşıyaka), Dajan Simac, Fatih Yılmaz, Serdar Dursun, Süleyman Çelikyurt (Manisaspor), Yusuf Emre Kasal, Atahan Menekşe, Bülent Kocabey, Hasan Demir, Mirlan Murzaev.

- Karşıyaka
Gelenler (14): Loriya (Kairat Almaty), Mahir Şükürov (Neftchi Bakü), Kahe (Denizlispor), Juninho (Adana Demirspor), Onur Okan (Fethiyespor), Mehmet Sıddık İstemi (1461 Trabzon), Mustafa Aşan (Şanlıurfaspor-kiralık), Yenal Tuncer (Denizlispor), Ramazan Sal (Osmanlıspor), Aykut Kıratlı (Adanaspor), Deniz Pıtır (İskenderun Demirçelikspor), Cenk Güvenç (Çaykur Rizespor-kiralık), Mehmet Ayaz (Hatayspor), Behram Zülaloğlu (Mersin İdmanyurdu).
Gidenler (15): Cafercan Aksu, Burak Karaduman (Denizlispor), Caner Ağca (Yeni Malatyaspor), Cihan İlkme, Ali Kemal Özkan, David Bicik, Metin Peker, Ars, Recep Biler, Uğur Daşdemir, Onur Kıntaş, Gökhan Aydaş, Battal Demirbilek, Mehmet Çoğum, Mustafa Sevgi.

- Manisaspor
Gelenler (18): Bayram Olgun (Ankaragücü), Erdi Öner (Adana Demirspor), Canberk Dilaver (Orduspor), Zeki Sinanoğlu (Gaziantepspor-kiralık), Anıl Çetin (Payas Belediyespor 1975), Gökhan Sazdağı (Fenerbahçe-kiralık), Nemad Milijas (Kızılyıldız), Oğuzhan Kayar (Galatasaray-kiralık), Subasic (Orduspor), Oğuzhan Palaz (Altyapı), Kudret Kanoğlu (Oberhausen), Gökdeniz Varol (Altyapı), Süleyman Çelikyurt (Denizlispor), Metin Yüksel (Altay), Tayfun Cora (Karşıyaka), Hakan Barış (Dardanelspor), Dimitrov (Boluspor), Mustafa Sarp (İstanbul Başakşehir).
Gidenler (11): Murat Gürbüzerol (Balıkesirspor), Eray Ataseven (Balıkesirspor), Bülent Cevahir (Balıkesirspor), Volkan Babacan (İstanbul Başakşehir), Hikmet Balioğlu (Gençlerbirliği), Benjamin Fuchs (Torku Konyaspor), Hüsnü Başkurt (Şanlıurfaspor), Slavko Perovic (Belgrad), Oğuzhan Yıldırım (FBM Makina Balçova Yaşamspor-kiralık), Ramazan Beydili (Çine Madran-kiralık), Yasir Vardar.

- Albimo Alanyaspor
Gelenler (14): Ahmet Özer (Gölcükspor), Atacan Öztürk (Boluspor), Cemil Vatansever (Boluspor), Deniz Vural (Balıkesirspor), Eren Özen (Orduspor), Muhammet Sercan Türkeri (Boluspor), Osman Şimşek (Kartalspor), Semih Ergül (Fenerbahçe-kiralık), Sinan Özkan (Gaziantep Büyükşehir Belediyespor), Tolga Tekin (Fenerbahçe-Amatör), Jonathan Ayite (Stade Brest), Yussif Chibsah (Djurgardens), Tomas Borek (Torku Konyaspor), Alihan Kubalas (Altay).
Gidenler (10): Şamil Ünal (Aydınspor 1923), Süleyman Varlık (Denizli Büyükşehir Belediyespor), Mertgül Çapoğlu (Gölbaşıspor A.Ş), Ali Kuleli (Bandırmaspor), Aydın Çetin (Yeni Malatyaspor), Onur Acar (Yeni Malatyaspor), Ethem Bayburt (Badırmaspor), Ekrem Sarıçam (Hatayspor), Ünal Noyan (Sakaryaspor), Gökhan Kaba (Orduspor).

- Orduspor
Gelenler (20): Valery Fomichev (Shakhter Karagandy), Burak Özsoy (Altyapı), Ulaş Yalçın (Erzin Belediyespor), Ümit Tütünci (Denizlispor), Ali Güzeldal (Boluspor), Cemre Atamca (Sarıyer), Gökhan Kaba (Alanyaspor), Mesut Çaytemel (Altay), Emrullah Kokoç (Ankaraspor), Martin Mutumba (Çaykur Rizespor), Hüsamettin Tut (Giresunspor), Yusuf Kurtuluş (Altay), Serdar Deniz (Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor), Yasin Ozan (Nöttingen), Umut Sönmez (Memmingen), Yasin Şahan (Keçiörengücü), Gökhan Meral (Körfez Futbol Kulübü), Volkan Özcan (Bucaspor), Metin Tuğlu (Körfez Futbol Kulübü), Tandia Souleymane (Honved)
Gidenler (14): Anıl Taşdemir (Trabzonspor), Ferhat Öztorun (İstanbul Başakşehir), Bakary Soro (Osmanlıspor), Ferhat Odabaşı (Elazığspor), Salih Sefercik (Gaziantep Belediyespor), Hasan Üçüncü (Boşta), Reha Kurt (Tarsus İdmanyurdu), Eren Özen (Alanyaspor), Tuna Kaya (Yeni Malatyaspor), Selçuk Özkan (Hatayspor), Canberk Dilaver (Manisaspıor), Subasic (Manisaspor), İonta Alex (Ael Limassol), Hüseyin Kuday (Trabzon - Akçabat)

- Osmanlıspor
Gelenler (17): Mehmet Yıldız (Mersin İdman Yurdu), Ahmet Şahin (Mersin İdman Yurdu), Ahmet Görkem (Çaykur Rizespor), Muhammet Reis (Balıkesirspor), Hakan Cambazoğlu (Gaziosmanpaşa), Bakary Soro (Orduspor), Samet Göker (Altınordu-kiralık), Mahmut Akan (Bugsaşspor-kiralık), Erdal Kılıçasyan (Konyaspor), Tugay Kaçar (Kızılcabölükspor), Yıldıray Koçal (Keçiörengücü), Şaban Yılmaz Genişyürek (Göztepe), Ahmet Kesim (Aydınspor 1923), Kaiumzhan Sharipov (Gandzasar Kapan), Alp Ergin (Boluspor), Emrah Metoğlu (Boluspor), Numan Çürüksu (Kayseri Erciyesspor).
Gidenler (15): Ramazan Sal (Karşıyaka), Serdar Eylik (Samsunspor), Berkay Can Değirmencioğlu (Kayserispor), Gökhan Ünal (Balıkesirspor), Göksu Türkdoğan (Altınordu), Iys Louithys, Müslüm Yelken, Abdullah Karmil (Adanaspor), İsmail Şahmali (Denizlispor), Sofianne Hanni (KV Mechelen), Lokman Gör (Antalyaspor), Özkan Karabulut (Boluspor), Emrullah Kokoç (Orduspor), Serkan Atak (Antalyaspor), Kenan Şahin (Boluspor).

- Samsunspor
Gelenler (9): Hasan Kılıç (FC Den Bosch), Safa Serbest (Çanakkale Dardenelspor), Recep Niyaz (Fenerbahçe-kiralık), Serdar Eylik (Galatasaray), Mücait Ceylan (Belçika), Ali Zorlu (Adanaspor), Talha Mayhoş (Adanaspor), Mbilla Etame (Hazar Lenkeran), Mustafa Sevgi (Karşıyaka).
Gidenler (10): Atilla Özmen (Gaziantep Büyükşehir Belediyespor), Erdem Şen (Gaziantepspor), Musa Sinan Yılmazer (Sivasspor), Şaban Özel (Adana Demirspor), Turgay Gölbaşı (Kocaeli Birlik Spor), Adnan Güngör (Kocaeli Birlik Spor), Ekigho (Gençlerbirliği), Cemil Adıcan (Kayserispor), Arif Şahin (Antalyaspor), Serkan Çalık (Yeni Malatyaspor).

- Giresunspor
Gelenler (15): Abdulaziz Solmaz (İstanbul Başakşehir Belediyespor), Alican Karadağ (Sivasspor-kiralık), Anton Chıchulın (İrtiş Pavlodar), Ayaz Mehdiev (Revan Futbol), Barış Bakı (Nazilli Belediyespor), Cihan Can (Gaziantep Büyükşehir Belediyespor), David Solomon Abwo (LZS Piotrowka), Eser Altın (İstanbul Başakşehir Belediyespor), Gökhan Çakır (Nazilli Belediyespor), Hakan Çevik (Tavşanlı Linyitspor), İsmail Dinler (Balıkesirspor), Jones Da Silva Lopes (Brezilya), Ümit Yücel Eminoğlu (Gençlerbirliği), Vedat Muriqi (Teuta Durres) ve Veysel Aksu'yu (İstanbul Başakşehir).
Gidenler (13): Samed Kartal (Göztepe), Adlan Canlıka (feshedildi), Tuncay Süren (feshedildi), Ümit Teke (Bayrampaşa), Selim Akbulut (Birlik Nakliyat Düzyurtspor), Gazanfer Aydın (Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor), Furkan Işıkdemir (Van Büyükşehir Belediyespor), Eşref Koçak (Derincespor), Emre Özivgen (Birlik Nakliyat Düzyurtspor), Hasan Güleryüz (Pazarspor), Mustafa Zorlu (Sebat Proje Trabzon Akçaabat), Sefa Akın Başıbüyük (Çorum Belediyespor) ve Tolgay Karakaya (Van Belediyespor). (AA)