Transfer harekâtı başladı

İlk yarıyı lider Beşiktaş'ın 11 puan gerisinde kapatan Fenerbahçe'de teknik direktör Christoph Daum, Malatya dönüşü, futbolcuları ile bir toplantı yaptı.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - İlk yarıyı lider Beşiktaş'ın 11 puan gerisinde kapatan Fenerbahçe'de teknik direktör Christoph Daum, Malatya dönüşü, futbolcuları ile bir toplantı yaptı. Alman çalıştırıcı, futbolcularına şimdiye kadar özveri ile mücadele ettikleri için teşekkür ederken, "Ancak bende ve camiada hayal kırıklığı yarattınız. Artık ilk yarı bitti. Şimdi Ocak ayının beşinde hepinizi Samandıra'da bekliyorum. O gün aramızdan ayrılanlar ve yeni katılanlar olacak. Buna herkes kendisini hazırlasın. Bizler profesyoneliz. Her kulüpte olduğu gibi Fenerbahçe'de de böyle gelişmeler yaşanacak" dedi.
Kadrosunu güçlendirmek amacıyla transfer çalışmalarına erken başlayan Fenerbahçe'nin, ligin ikinci yarısına çok sayıda değişiklik yaparak girmesi bekleniyor. Brezilyalı Nobre'nin transferiyle yabancı oyuncu sayısını yediye çıkaran Fenerbahçe, bu ülkeden bir oyuncu daha transfer edip, Ortega'yı da geri getirirse sayı 9 olacak. Gelişmeler bu yönde gerçekleşirse Sarı-Lacivertliler bir yabancı oyuncusunu göndermek zorunda kalacak. İlk yarıda sadece iki maçta son dakikalarda şans bulan, son haftalarda ise kadro oluşturmak konusunda sıkıntı yaşanmasına rağmen takımda düşünülmeyen Alper'in durumu belirsiz.
Türkiye Kupası maçında elmacık kemiği kırılan Tuncay, önümüzdeki günlerde mukavelesini uzatacağını söyledi. Fenerbahçe'de 14 günlük tatil başladı. Ligin ikinci yarısı hazırlıkları için 5 Ocak günü Samandıra Tesisleri'nde toplanacak. İki gün İstanbul'da çalışacak olan Fenerbahçe, 7 Ocak günü ise kamp için Antalya'ya giderek 14 Ocak tarihine kadar hazırlıklarını burada sürdürecek. Bu arada futbolcular yılbaşı tatili için ülkelerine gitmeye başladı.