Transfer parasıyla kaçarken yakalandı!

Transfer parasıyla kaçarken yakalandı!
Transfer parasıyla kaçarken yakalandı!
Kadınlar 1. Futbol Ligi takımlarından Trabzon İdmanocağı, transfer parasıyla Kanada'ya gitmek üzereyken güvenlik görevlileri tarafından havalimanında durdurulan Ingrid Vidal'in ücretini, Kolombiyalı forvetin menajerinden tahsil etti.

TRABZON - Trabzon İdmanocağı Kulübü Başkanı Mehmet Öz, sezon başında kadrolarına dahil ettikleri Kolombiya Milli Takım oyuncusu Ingrid Vidal'a bin 750 Dolar transfer bedeli ödediklerini, masraflarla oyuncu için yaklaşık 3 bin Dolar civarında bir harcama gerçekleştirdiklerini belirtti.   

Vidal'ın bir aylık sürede Trabzon'da kalarak antrenmanlara katıldığını ifade eden Öz, "Oyuncu sürekli gitmek istediğini söylüyordu. Son süreçte de parasını ödemiş olmamıza rağmen Trabzon'u terk etme girişiminde bulundu" dedi.

Takım arkadaşlarından oyuncunun evde valizini hazırladığını ve gitme hazırlıkları yaptığını öğrendiklerini ve kendisinden haber alamayınca araştırma yaptıklarını anlatan Öz, "Kanada'ya bilet aldığını öğrendik. Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunduk. Oyuncu, Kanada'ya gitmek üzereyken güvenlik görevlileri tarafından İstanbul 'da havalimanında durduruldu" diye konuştu.

Öz, oyuncunun menajeriyle görüştüklerini ifade ederek, şunları söyledi:
"Menajerinden ödediğimiz paraları tahsil ettik. Aksi takdirde oyuncu, bir yıl bir takımla sözleşme yapamayacaktı, menajerinin de yetkisi bir yıl askıya alınacaktı. Çok büyük ihtimal Everton'dan cazip bir teklif gelmişti, bu teklif kafasını karıştırmış olabilir. Biz parayı tahsil edince yasal bir girişim yapmadık. Neticede burada durmak istemeyen bir oyuncuyu da zorla tutamazdık. Şu anda dahi biz istesek bir yıl futbol oynayamaz ama böyle bir şey yapmayacağız. Bu oyuncunun yerine transfer gerçekleştireceğiz. İki yabancı oyuncuyu Trabzon'a getireceğiz." (AA)