Transfer piyasasını karıştıracak iddia!

Transfer piyasasını karıştıracak iddia!
Transfer piyasasını karıştıracak iddia!
FIFA'nın Barcelona'dan sonra La Liga'da mücadele eden Real Madrid ve Atletico Madrid'e de genç futbolculara kural dışı sözleşme yapmaktan 2 dönem transfer yasağı cezası vereceği iddia edildi.

MADRİD - İspanyol Cadena Ser radyosunun iddiasına göre, FIFA, 2014'ün Aralık ayında Barcelona Kulübü'ne verdiği cezanın benzerini İspanya'nın diğer iki önemli kulübü Real Madrid ve Atletico Madrid'e verecek. İddianın gerçekleşmesi durumunda Madrid'in iki büyük kulübü, bu yaz ve 2016'nın kış döneminde transfer yapamayacak.

Arda Turan'dan kırmızı kart açıklaması

Haberde, FIFA'nın Atletico Madrid ile ilgili ceza kararını İspanya Futbol Federasyonu'na bildirildiği, resmi yazının ise en kısa zamanda kulübüne ulaştırılacağı ileri sürüldü. Atletico Madrid'in spor okullarındaki Çinli futbolculardan dolayı bu cezayı aldığı bilgisi paylaşıldı.

Real Madrid'in ise 12 yaşındaki 4 futbolcunun sözleşmelerinden dolayı soruşturulduğu ve hakkındaki cezanın da kısa sürede netleşeceği öne sürüldü. Real Madrid'in FIFA'dan gelecek olası bir cezadan çekindiği için ara transferde Marco Asensio (3,7 milyon Euro karşılığında Mallorca'dan), Danilo (31 milyon Euro karşılığında Porto'dan), Lucas Silva (15 milyon Euro karşılığında Cruzeiro'dan) ve Martin Odegaard'ı (2 milyon Euro karşılığında Stromgodset'den) transfer ettiği iddiası ortaya atıldı. Real Madrid'in ayrıca "Manchester United'dan kaleci David de Gea'yı transfer etmek için de elini çabuk tuttuğu" ifadesi kullanıldı. (AA)

İlkay Gündoğan için 30 milyon Euro