Transferi düşünmüyor

Bayer Leverkusen'in yıldız oyuncusu Yıldıray Baştürk, hakkında, özellikle Galatasaray'la ilgili çıkan transfer haberlerine açıklık getirerek, "Sezon sonuna kadar Leverkusen'le mukavelem var. Takım olarak şampiyonluğa oynuyoruz.

LEVERKUSEN - Bayer Leverkusen'in yıldız oyuncusu Yıldıray Baştürk, hakkında, özellikle Galatasaray'la ilgili çıkan transfer haberlerine açıklık getirerek, "Sezon sonuna kadar Leverkusen'le mukavelem var. Takım olarak şampiyonluğa oynuyoruz. Transfer söylentileriyle takımın huzurunu bozmak istemiyorum" dedi. Konfederasyon Kupası'nın ardından sarılık hastalığına yakalanıp, iki aylık tedavinin ardından yeniden yeşil sahalara dönüş yapan Yıldıray'a genellikle son 10 dakikada şans veren teknik direktör Klaus Augenthaler, milli oyuncuyu dün M'Gladbach maçında onbirde oynattı. Yıldıray, etkili futboluyla beğeni toplarken, Bundesliga'da Leverkusen'i liderliğe taşıyan golün asistini yaptı. Maçın 60. dakikasında Augenthaler tarafından oyundan alınan Yıldıray'ı, Leverkusen taraftarı alkışlarla uğurladı.
Karşılaşma sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yıldıray, "Uzun zamandan beri ilk defa ilk onbirde oynadığım için mutluyum. Bu sezon ilk defa bir maçta 60 dakika oynadım, ama gelecekte daha iyi olacağım. Yakalandığım hastalığın ardından, takımda oturmuş bir kadro oluştu ve Augenthaler beni ilk onbire alamadı. Son antrenmanlarda hazır olduğumu görünce adım adım beni ilk onbire almaya çalışıyor. Bugün altmış dakika oynadım. 90 dakika forma giyeceğim günler uzak değil" diye konuştu.
Letonya'yı düşünüyor
Yıldıray, hakkında çıkan transfer haberleriyle ilgili soruya da, "Benim Leverkusen'le sezon sonuna kadar mukavelem var. Yedek kaldığım maçların ardından zaman zaman üzülsem de, transferi hiç düşünmedim" şeklinde yanıt verdi. Tecrübeli oyuncu, "Hakkımda çıkan transfer haberleriyle ilgili birşey söylemek istemiyorum" derken, "Galatasaray'dan transfer teklifi var mı?" sorusunu yanıtsız bıraktı. Transfer konusuna girmek istemeyen Yıldıray, "Takım olarak şampiyonluğa oynuyoruz. Takımın huzurunu transfer gündemiyle bozmak istemiyorum. Formamı özlediğim gibi, sanırım Leverkusen taraftarı da beni çok özlemiş. Bunu, bana verdikleri alkışlı destekten anladım" dedi. (Spor Servisi)