Tribün de var nezarethane de

Almanya'daki Nürnberg Stadı'nı, dünyadaki diğer statlardan ayıran çok önemli bir özelliği var. Bu statta, olay çıkaran taraftarları koymak için bir nezarethane bulunuyor.

NÜRNBERG - Almanya'daki Nürnberg Stadı'nı, dünyadaki diğer statlardan ayıran çok önemli bir özelliği var. Bu statta, olay çıkaran taraftarları koymak için bir nezarethane bulunuyor. Nezarethanenin son konuğu Türk yetkililerdi. Antalya Gazeteciler Cemiyeti ve Nürnberg Basın Kulübü işbirliğiyle düzenlenen ziyaret çerçevesinde Antalya Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti üyeleri, Dünya Kupası'na da ev sahipliği yapan Nürnberg Stadı'nı gezdiler.
Feyzullah Arslan, stadyumdaki uygulamaları çok beğendiğini belirterek, şiddet olaylarına karışan, maç sırasında başkalarını rahatsız eden kişilerin tespit edilerek polisler tarafından stadyum karakolunda bulunan nezarethaneye getirildiğini söyledi. Şüphelilerin, maç sonuna kadar burada bekletildiğini ve stadyumda görevlendirilen savcı tarafından gerekirse tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildiğini anlatan Arslan, bu çalışmanın Türkiye'de uygulanabileceğini dile getirdi. (Spor Servisi)