Tribünden başkanlara çağrı

Tribünden başkanlara çağrı
Tribünden başkanlara çağrı
Kayseri'de bu akşam oynanacak TFF Süper Kupa maçı öncesi Fenerbahçe ve Galatasaray takımlarının tribün liderleri bir araya geldi.

KAYSERİ (AA) - Kayseri Emniyet Müdürlüğü öncülüğünde Polisevi'nde gerçekleşen buluşmaya, Galatasaray taraftar grubu ultrAslan'ın başkanı Veysel Giley ve Genç Fenerbahçeliler taraftar grubunun lideri Sefa Kalya ile bazı taraftarlar ve emniyet yetkilileri katıldı.

Kaptanlardan derbi öncesi 'alkış' jesti


Dostluk havasında geçen buluşmada, basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kalya, rakip taraftarların bir araya gelmesinden rahatsız olan kesimlerin olduğunu savunarak, "Futbolda kaos ortamı yaratmaya çalışanlar var. Kardeşi kardeşe kırdırtmak isteyenler var. Bedava kombine bilet dağıtıp içimize sokulan insanlar var. Bu işe devlet bir an önce el atmalı" diye konuştu.

Veysel Giley ise "Dernek yöneticileri arasında bir dostluk var ama biz bunu tabana yaymak istiyoruz. Tabii bunun önünde birtakım engeller var. Yetkililerin bir an önce önlem almaları gerekmektir. Aksi takdirde dostluk havası sadece burada kalır, tribüne ulaşamaz" dedi.

Süper Kupa maçının centilmence geçmesini dileyen Giley, "Bu maçın kazananı da kaybedeni de olacak. Biz sadece bu güzel atmosferden keyif almak istiyoruz. Biz geliyorsak başkanların da bir araya gelmesi gerekiyordu çünkü onların vereceği güzel bir mesaj her şeyi değiştirebilir. Güzel bir karşılaşma olmasını diliyorum. Küfür edilmemesini rica ediyorum" ifadesini kullandı.

Galatasaray mı, Fenerbahçe mi?

Süper Kupa için 'ceket' uyarısı