Tribünler yine boş! Zarar 1.5 milyon TL

Tribünler yine boş! Zarar 1.5 milyon TL
Tribünler yine boş! Zarar 1.5 milyon TL
Beşiktaş'ta Kulüp Başkanı Fikret Orman'ın bile gelmediği maça taraftar da rağbet etmedi. 76 bin kişilik statta sadece 7 bin 760 kişi vardı.

Siyah-beyazlı takım, iki sezon hasret kaldığı Avrupa 'ya döndü ama bu kez taraftarını kaybetti... Beşiktaş taraftarları, ligdeki Rizespor mücadelesinde olduğu gibi Avrupa Ligi'ndeki ilk maçında da tribünleri boş bıraktı. 76 bin kişilik Olimpiyat Stadı'nda sadece 7 bin 760 taraftar vardı.

Beşiktaş 1 - Asteras Tripolis 1


Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre; Beşiktaş, bundan tam 383 gün önce çıktığı başka bir Avrupa Ligi mücadelesi olan Tromsö karşılaşmasını yine aynı statta 60 bin 747 kişiye oynamıştı. O karşılaşmayla kıyaslandığında 53 bin kişi tribüne gelmedi. En düşük biletin 30 TL olduğu düşünülürse zarar yaklaşık 1.5 milyon TL oldu.

YAĞMUR JESTİ

Olimpiyat Stadı boş kalınca, Beşiktaş yönetimi yoğun yağmura rağmen maça gelen taraftarına jest yaptı. Kale arkası tribününde bulunan taraftarların ıslanmaması için harekete geçen siyah-beyazlı yöneticiler, UEFA delegelerinden izin alıp, üstü açık olan Kuzey ve Güney tribünündeki taraftarları kapalı olan Doğu Tribünü'ne aldırdılar.

PATATES TARLASI!

İstanbul 'da maç saatinde şiddetini artıran yağış, Olimpiyat Stadı'nın kötü zeminini iyice ağırlaştırdı. Futbolcular kötü zemin nedeniyle krampon değiştirmek zorunda kaldı. Devre arasında 14 kişi sahayı düzeltmek için uğraş verdi.

Beşiktaşlı yönetici maça metrobüsle yetişti