Tromsö evine mutlu döndü

Tromsö evine mutlu döndü
Tromsö evine mutlu döndü
Tromsö Teknik Direktörü Christiansen, "Beşiktaş için üzgünüz, ama bizim için büyük bir gün" dedi.

MURAT ÇAKIR / İSTANBUL (DHA) - Tromsö, Beşiktaş’a Olimpiyat Stadı’nda 2-0 mağlup olmasına rağmen siyah-beyazlı kulübün cezasının CAS tarafından onanması sonrası UEFA Avrupa Ligi'ne katılım hakkı kazandı. Norveç ekibinin yönetici ve oyuncuları, bu kararla birlikte ülkelerine mutlu döndü.

Beşiktaş'ın yerine Tromsö


Tromsö Teknik Direktörü Agnar Christiansen, "Beşiktaş için üzgünüm, çünkü onlar bunu hak etmemişlerdi. Yapacak bir şey yok. İstanbul’da çok iyi dostlar edindik ve çok iyi ağırlandık. Üzücü bir durum. Fazla yorum yapamam. Oyuncularımın hepsi çok mutlu. Bu sabah mutlu bir haberle uyandık" dedi.

"Daha önce Galatasaray ’ı eledikleri ve Türk takımlarına karşı şanslarının açık olduğu" konusundaki yorum üzerine Christiansen, "Norveçliler, Türkiye’ye sık sık tatile gelir. Ben de gelirim. Tatillerimizi Türkiye’de yapıyoruz. Şansımız bunun için açık olabilir. Küçük bir kulubüz, ama bu gün bizim için büyük bir gün” ifadelerini kullandı.

Tromsö Kulübü Başkanı Björn Nilsen ise karar hakkında yorum yapamayacağını belirterek, "UEFA gruplarına kaldığımızı bu sabah öğrendik. Burada çok iyi dostlar edindik. Kararın ne olacağı belli değildi. Maçı oynamak zorundaydık. Tekrar gelmek isteriz. Beşiktaş iyi bir takım. Umarım gelecekte böyle bir şey tekrarlanmaz" dedi.

THY’nin tarifeli seferiyle İstanbul’dan Oslo’ya giden Tromsö için Atatürk Havalimanı’nda yoğun güvenlik önlemleri alındı.

Beşiktaş Olimpiyat'ta turladı

CAS'tan bir kara haber daha