TRT'den tartışma yaratan Arıboğan bombası!

TRT'den tartışma yaratan Arıboğan bombası!
TRT'den tartışma yaratan Arıboğan bombası!
Türkiye Basketbol Federasyonu'nun Genel Kurul Toplantısı'nda başkanlığa aday olan Lutfi Arıboğan hakkında dün TRT Spor'da yayımlanan bir haber büyük tartışma yarattı. Haberde, Arıboğan'ın, Fenerbahçe'nin UEFA'dan ceza almasında etkin rol oynadığı ve Galatasaray'ın yaşadığı ekonomik krizin sorumlusu olduğu ileri sürülerek, "Nerede başarısızlık orada Arıboğan" ifadesi kullanıldı.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun 27 Mayıs’ta yapılacak Genel Kurul Toplantısı’nda başkanlığa aday olan Lutfi Arıboğan hakkında dün TRT Spor ’da yayımlanan bir haber dikkat çekti. Haberde, Arıboğan’ın, Fenerbahçe’nin UEFA’dan ceza almasında etkin rol oynadığı ve Galatasaray ’ın yaşadığı ekonomik krizin sorumlusu olduğu ileri sürülerek, “Nerede başarısızlık orada Arıboğan” ifadesi kullanıldı.

Turgay Demirel’in istifasıyla boşalan Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanlığı’na kimin geleceği 27 Mayıs Çarşamba günü yapılacak Genel Kurul Toplantısı sonucunda belli olacak.

Harun Erdenay, Lutfi Arıboğan ve Ayberk Yağız’ın aday olduğu seçim öncesi TRT Spor’da yayımlanan bir haber büyük yankı yarattı. TBF seçimi ile ilgili haberde Arıboğan hakkında son derece dikkat çekici ifadeler kullanılıyor. TRT Spor’un haber bülteninde yer alan haber şöyle:

“ARIBOĞAN’IN ADAY OLMASI TEDİRGİNLİK YARATTI”

“Türkiye Basketbol Federasyonu’nda 27 Mayıs Çarşamba günü başkanlık seçimi yapılacak. Adaylardan bir tanesinin Lutfi Arıboğan olması tedirginlik yarattı.
2005 yılında Turgay Demirel’in karşısına başkan adayı olarak çıkan ancak seçimi kaybeden Arıboğan, ardından Türkiye Futbol Federasyonu Genel Sekreterliği’ne getirilmişti. Daha sonra başkan yardımcılığı görevine getirilen Arıboğan, Futbol Federasyonu’nda üst düzey yönetici olduğu dönemde Türk futboluna katkı sağlayamamakla suçlanıyor.

“FENERBAHÇE’NİN CEZA ALMASINDA ETKİN ROL ALMAKLA SUÇLANDI”

Fenerbahçe’nin UEFA’dan ceza almasında etkin rol almakla da suçlanan Arıboğan, yoğun tepkiler üzerine görevinden istifa etmişti.

“GALATASARAY’DAKİ EKONOMİK KRİZİN DE SORUMLUSU”

Bu gelişmelerin ardından 2012 yılında Galatasaray Sportif A.Ş. Genel Müdürlüğü görevine getirilen Arıboğan, sarı kırmızılı kulübün bugün içinde bulunduğu ekonomik krizin sorumluları arasında gösteriliyor.

“NEREDE BAŞARISIZLIK ORADA ARIBOĞAN!”

Futboldaki krizin ve Galatasaray’daki ekonomik sorunların sorumlusu olarak gösterilen Arıboğan hakkında kulislerde, “Nerede bir başarısızlık orada adı geçiyor. Şimdi de sıra basketbolu batırmaya geldi” diye konuşuluyor.

“ERDOĞAN’IN KENDİSİNİ DESTEKLEYECEĞİNİ İDDİA EDİYOR”

Arıboğan’ın ayrıca, seçim çalışmaları sırasında genel kurul üyelerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisini desteklediğini iddia ederek oy toplamaya çalıştığı belirtiliyor.”