TSYD Başkanı Samandıra'da

Christoph Daum'un göreve gelmesiyle basınla yaşanan problemlere ilişkin Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Genel Başkanı Onur Belge, idari koordinatör Volkan Ballı ile görüşme yaptı.

İSTANBUL - Christoph Daum'un göreve gelmesiyle basınla yaşanan problemlere ilişkin Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Genel Başkanı Onur Belge, idari koordinatör Volkan Ballı ile görüşme yaptı. Ballı, Belge'ye basın mensuplarının Samandıra Tesisleri'ndeki yeni düzenleme nedeniyle yakınmalarını teknik direktör Daum'a ilettiğini ifade ederek, "Daum burayı inceledi. Yeni düzenleme yapılacak. Kameralar için ayrı bir platform yapmayı düşünüyoruz. Basın mensupları isteklerini bize yazılı olarak bildirsinler" dedi.
Takımın düzeninin yeni oturmaya başladığını vurgulayan Ballı, Daum'un haftada iki kez idmanı basına açmayı düşündüğünü, haftada bir basın toplantısı yapıp röportaj için de iki futbolcuya izin vereceğini söyledi. TSYD Genel Başkanı Belge ise, gazetecilerin çalışma koşullarının iyileştirilmesi gerektiğini dile getirerek, "Ayrıca, basın mensuplarına herhangi bir idmandan önce ropörtaj için izin verilmeli. Sahada oyuncularla serbestçe belirli bir süre görüştürülmeli. Dünya Kupası'nda da böyle olmuştu" diye konuştu. (Spor Servisi)