TSYD'den akreditasyon açıklaması

TSYD'den akreditasyon açıklaması
TSYD'den akreditasyon açıklaması
Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Başkanı Oğuz Tongsir, TSYD üyesi olmayan hiçbir basın mensubunun Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi'ndeki maçlara giremeyeceğini ifade etti.

İSTANBUL - Oğuz Tongsir, yaptığı yazılı açıklamada, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın daveti üzerine dün Fenerbahçe-Ajax maçından önce kulübe gittiğini ve görüştüklerini belirterek, "Bazı çevreler 'TSYD Başkanı, Fenerbahçe Başkanı'nın ayağına gitmez' dese de davete icap etmek bizim geleneklerimizde var. Kaldı ki TSYD'nin menfaati uğruna her adımı atarım ve gerekirse her kulüp başkanını da ziyaret ederim" ifadelerini kullandı.

"Spor yazarlarının maç akreditasyonlarını her zaman olduğu gibi TSYD'nin yapacağını, derneğe üye olmayan basın mensuplarının, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi'ne giremeyeceğini" belirten Tongsir, toplantıda alınan diğer kararları şöyle aktardı:
"Basın tribünü bir görev yeridir. Görevli dışında, seyir ve keyif amaçlı hiç kimse bu tribüne sokulmayacaktır. TSYD ve Fenerbahçe Kulübü en kısa zamanda Türkiye Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliği Vakfı ile bir araya gelerek sorunları masaya yatıracaktır. Fenerbahçe-Ajax maçında bazı basın mensuplarının stada alınmaması, Fenerbahçe yönetiminin bu toplantıdan önce almış olduğu bir karardır ancak tasvip edilmesi de mümkün değildir. Spor yazarıyla ilgili kararı, kendi meslek kuruluşu olan Türkiye Spor Yazarları Derneği verir. TSYD'nin Fenerbahçe'yle birlikte başlattığı bu proje, diğer kulüplerimizle de sürdürülecektir. Ayrıca Fenerbahçe Kulübü resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada 'TSYD üyesi olmayan maçlara giremez' diyerek, tek muhatabının TSYD olduğunu göstermiştir. TSYD hem tüzük değişikliği yaparak hem de Fenerbahçe'yle masaya oturarak yeni bir başlangıcın temelini atmıştır. Amacımız daha çağdaş, daha etkili, daha seviyeli bir TSYD'dir." (AA)